Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile 9 ilde kamulaştırmaya karar verildi!

22 Ekim tarihli Resmi Gazete’de Ankara, İstanbul, Hatay, Gaziantep, Mersin, Kilis, Kastamonu, Diyarbakır ve Amasya‘da gerçekleştirilecek kamulaştırma kararları yer aldı. İşte o kararların ayrıntıları…

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Ankara, İstanbul, Hatay, Gaziantep, Mersin, Kilis, Kastamonu, Diyarbakır ve Amasya’da gerçekleştirilecek kamulaştırma kararları yer aldı. Buna göre, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), enerji nakil hatlarının yapımı amacıyla illerdeki bazı taşınmazlar acele olarak kamulaştırılacak.

Gaziantep

TEDAŞ tarafından, Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde “9G3015 Doğanpınar DM-Boztepe KÖK Enerji Nakil Hattı”, Kastamonu’da “OSB TM-Gölköy DM Enerji Nakil Hattı” bazı taşınmazların kamulaştırması yapılacak.

Ankara

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde “TUV KÖK-Dikmen KÖK Enerji Nakil Hattı”nın yapımı için de bazı taşınmazların kamulaştırma işlemleri gerçekleştirilecek.

Diyarbakır

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tesis edilecek olan “380/154 kV Çınar 380 Trafo Merkezi Projesi” kapsamında da bölgedeki bazı taşınmazlar Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) tarafından acele kamulaştırılacak.

Amasya

Amasya’nın Taşova ilçesinde “Karayel Hidroelektrik Santrali”nin yapımı amacıyla bölgedeki bazı taşınmazlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele istimlak edilecek.

İstanbul

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul’un Silivri ilçesinde “Ömerli Rüzgar Enerji Santrali”nin yapımı için Büyükkılıçlı, Fener ve Kurfallı mahallelerindeki bazı taşınmazları acele kamulaştıracak.

Malatya

Malatya’nın Battalgazi ve Kale ilçeleri sınırları içinde inşa edilen afet konutlarına ulaşımı sağlayacak bağlantı yolu için de bazı taşınmazların Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılması yapılacak.

İlgili Makaleler