Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sözleri Bakan Koca’yı Ağlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan corona virüsü ile mücadele zirvesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı süreci iyi yönetmesinden dolayı kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Bakan Koca'yı ağlattı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, önceki gün 85 katılımcıyla Çankaya Köşkü’nde düzenlenen Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı’nın basına kapalı bölümünde salgın tehlikesini uzmanlarla detaylı olarak ele aldı. Bu toplantının detaylarını Hürriyet’ten Gizem Karakış yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan alışveriş merkezlerini (AVM) kapatma tartışmalarına ilişkin şöyle konuştu:

“Kapatıp sektörü daha çok zarara sokmak istemiyoruz. Tabii kapatmak isteyen varsa kapatabilir. Halkımız zaten kendini korumaya aldı, gitmiyor”

DUYGULU ANLAR

Ayrıca toplantıda duygulu anlar da yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan fedakarlıklarından ve bu süreci iyi yönetmesi dolayısıyla Sağlık Bakanı Koca’yı kutladı ve şu ifadelere yer verdi:

“Bütün doktorlarımız, hemşirelerimizden, sağlık çalışanlarımıza kadar tüm personel koordineli ve birlik içinde çalışıyor, hepsine teker teker teşekkür ederiz. Takdire şayan fedakârlık gösterdiler. En riskli meslek olmasına rağmen hepsi görevlerinin başında fedakârca çalışıyorlar. İlk andan itibaren doğru bilgiler ile kamuoyunun aydınlatılmasına katkı sağladılar. Sağlık Bakanımız da bu süreçte gece gündüz demeden onlarla birlikte çalıştı. Bizler onların söylediği her kelimeye harfiyen uymalıyız.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
ÖZETLE CUMHURBAŞKANI AÇIKLAMALARI

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4 saatlik toplantıda özetle şu ifadeleri kullandığı belirtildi:

“İnsan sağlığı önceliğimiz. İnsanlar kendilerini nasıl koruyacağını bilmeli. Mümkün olduğunca sokağa çıkmamalı. Dünya bu konuda çok geç kaldı. Biz ocak ayından beri tedbirlerimizi aldık. Vaka sayısındaki artışın nedeni, yabancı ülkelerden gelenler. Liderlerle yaptığım dörtlü zirvede de özellikle İngiltere Başbakanı Boris Johnson bizi bu konuda tebrik etti… Çalışanların sağlığı çok önemli. Çalışmak zorunda kalanlar da hijyen kurallarına uymalılar. Sağlık Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı da bu konuda destek vermeli.

Fahiş fiyat artışlarıyla mücadelemizi sürdüreceğiz. Bunu yapanları en ağır ceza ile cezalandıracağız. Zaten bunlar çok düzgün ticaret yapmayan insanlar. Herkes yüzde 10-15 kâr marjı ile değil de bir vurguna dönüştürmek istiyor. Ona da hükümet olarak müdahalelerimizi sürdüreceğiz. Halkın mağduriyetinin giderilmesi için çalışın.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir