Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanlığı açıkladı: İşçilere 1858 TL ikramiye ödemeleri için tarih belli oldu!

4/d ile çalışan kamu işçilerine yapılacak 2020 ikramiye ödemeleri hakkında araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Yılda 4 kez yapılan ödemelerin dördüncü taksiti için tarih belli oldu. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklama ile ödeme tarihleri duyuruldu.

Devlete bağlı olarak çalışan 4D kamu işçilerini sevindirecek müjde verildi. Yılda 4 kez tediye ödemesi alan işçiler için Cumhurbaşkanlığı açıklama yaptı. Böylelikle işçilerin son taksit ödeme tarihi de belirlenmiş oldu. Peki, 4/d ile çalışan kamu işçileri 2020’de son ikramiye ödemelerini ne zaman alacaklar?

Tediye ödemeleri ne zaman?

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklama ile son tediye ödemelerinin 14 Aralık tarihinde gerçekleştirileceği bildirildi. İşçilerin ikramiye ödemeleri için herhangi bir kuruma başvuruda bulunması gerekmiyor. Devlet tarafından sağlanan ikramiye ödemeleri işçilerin maaş aldıkları banka hesaplarına yatırılacak. 2020 yılında İşçilere 922 TL’den başlayan ve 1858 TL’ye kadar yükselen ikramiye ödemeleri yapılıyor. Ödemeler bir sene içerisinde 4’e bölünerek gerçekleştiriliyor.

İlgili Makaleler