Gündem

Cumhurbaşkanlığından Flaş Açıklama ! 5 Askerimiz Şehit Olmuştu

İdlib'de Esed güçlerinin topçu atışı sonucunda 5 askerimizin şehit olurken 5 askerimiz de yaralandı. Bu saldırı hakkında Cumhurbaşkanlığından açıklama geldi.

Cumhurbaşkanlığından İdlib’de Esed güçlerinin topçu atışı sonucunda 5 askerimizin şehit 5 askerimizin de yaralanması hakkında açıklama yapıldı.

MSB’DEN AÇIKLAMA YAPILDI

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamanın yanı sıra Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden de açıklama yapıldı. MSB tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz”

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada ise bu hain saldırının talimatını veren savaş suçlusunun yalnızca Türkiye’yi değil, uluslararası toplumun tamamını hedef aldığı belirtildi. Ayrıca söz konusu açıklamada yaşanan saldırıya misliyle karşılık verilerek düşman hedeflerinin derhal ortadan kaldırılarak şehitlerimizin kanının yerde bırakılmadığı belirtildi.

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız çerçevesinde İdlib’de şiddeti ve insani krizi sonlandırmak amacıyla görev yapan kahraman askerlerimize yönelik hain saldırıda şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Yaşanan saldırıya misliyle mukabele edilmiş; düşman hedefleri derhal ortadan kaldırılarak, şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır.

Bu hain saldırının talimatını veren savaş suçlusu, yalnızca Türkiye’yi değil, uluslararası toplumun tamamını hedef almıştır.

Dünyanın her yerinde barış ve istikrar için çalışan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bayrağımıza uzanan elleri kırmaya; dosta güven, düşmana korku vermeye devam edecektir”

Son gelişmeleri, son dakika ve güncel haberleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir