Gündem

Cumhurbaşkanlığından Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Yeni Açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sokağa çıkma yasağı hakkında açıklamalarda bulundu. İbrahim Kalın açıklamalarında şehirlerarası giriş-çıkış izni verilen şehirler ve sokağa çıkma kısıtlamalarına ilişkin sosyal medya hesabından bilgiler paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, şehirlerarası giriş-çıkış izni verilen şehirler ve sokağa çıkma kısıtlamalarına ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. İbrahim Kalın açıklamalarında alınan yeni yeni kararların normalleşme sürecinde atılan adımlar olduğunu, normalleşmenin gevşeme olmadığının unutulmaması gerektiğini ifade etti.

“REHAVET DEĞİL TEDBİR”

Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamalarında “Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ’da şehirlerarası giriş-çıkış sınırlandırması sona eriyor. Bu tedbirler normalleşme sürecinde atılan adımlardır. Fakat unutmayalım: normalleşme, gevşeme değildir. Rehavet değil tedbir” ifadelerini kullandı.

AÇIK OLACAK YELER

18-19 Mayıs’ta bakkal, market, manav, kasap, fırın, tatlıcı gibi işletmelerin açık olacağını hatırlatan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma sınırlandırması uygulanacaktır. 18-19 Mayıs’ta bakkal, market, manav, kasap, fırın, tatlıcı gibi işletmeler ve online platformlar saat 10-16 arasında satış ve evlere servis için açık olacak.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler