Personel Alımı

DAKA personel alımı yapacak! Başvurular 23 Ekim’de başlıyor

T.C. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), uzman ve denetçi kadrolarında personel alımı gerçekleştirecek. Ajans bünyesinde çalışmak isteyenler 23 Ekim ile 9 Kasım tarihleri arasında başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. Peki, DAKA uzman ve denetçi kadroları için başvuru şartları nelerdir?

2020 yılı içinde iş arayan vatandaşlar için kamu ve özel kurumlar çeşitli ilanlar yayınlamaya devam ediyorlar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi sitesinde T.C. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) personel alım ilanı yayınlandı. DAKA tarafından uzman ve denetçi kadroları için alımların gerçekleştirileceği açıklandı.

Söz konusu ilanda alımlara ilişkin olarak şu ifadeler kullanıldı:

Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinden birinde çalıştırmak üzere ülkemizin ve bölgemizin kalkınmasına hizmet etmeye gönüllü, iletişime açık ve kendine güvenen, analitik ve stratejik düşünme becerisine sahip, değişen çalışma şartlarına uyum sağlayabilen, yeniliklere açık, insan ilişkileri, kendini ifade yeteneği ve iletişim becerileri güçlü, organizasyon ve yönetim becerisine sahip, görev verilecek herhangi bir birim ve/veya ilde şartsız görev yapmayı kabul edecek, çağın gerektirdiği bilgi sistemlerini/donanımları kullanma ve uygulama yeteneklerine sahip, seyahat engeli olmayan 2 (iki) uzman ile iç denetim faaliyetlerini sistematik ve disiplinli olarak uluslararası standartlar ve kamu iç denetim standartlarına uygun şekilde yapmak, Ajansın çalışmalarına değer katmak ve geliştirmek için kaynakların ekonomiklik, etkililik ve verimlilik esaslarına göre yönetilip yönetilmediğini değerlendirmek, bağımsız, nesnel güvence sağlamak, danışmanlık ve rehberlik yapmak üzere 1 (bir) iç denetçi alımı yapacaktır.

Genel Başvuru Şartları:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

ç) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak,

d) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Başvuru Şekli ve Yeri:

Başvurular, 23 Ekim 2020 – 09 Kasım 2020 tarihleri arasında ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr internet adresinde bulunan Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Sınav Başvuru bağlantısından yapılacaktır. Başvurular, yukarıda belirtilen internet adresi üzerinden “Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların, yukarıda belirtilen sınav giriş şartlarını ve tercih nedenlerini kanıtlayıcı bilgi ve belgeleri elektronik ortamda taratıp başvuru formunun ilgili bölümlerine eklemeleri zorunludur. Sadece elektronik ortamda yapılan başvurular geçerli olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile elden, eposta, posta veya diğer elektronik ortamlar yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler