Kamu HaberleriPersonel Alımı

Danıştay Başkanlığı’ndan Önemli Açıklama! En Az Lise Mezunu Personel Alınacak!

Danıştay Başkanlığı, resmi internet sitesinden yaptığı duyuruya göre iş arayan vatandaşlar için yeni bir iş ilanı yayınladı. 5 personel alacağını ifade eden Danıştay Başkanlığı sözlü sınavla personel alacak. KPSS şartı bulunan ilanda yapılan açıklamaya göre en az lise mezunu personeller istihdam edilecek. Başvuruları 10-20 Ocak 2022 tarihleri arasında kabul edecek olan Danıştay Başkanlığı alım şartları nelerdir?

 

 GENEL ŞARTLAR

657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanunu’nun  48’inci  maddesinde belirtilen  genel  şartları taşımak.

Danıştay  Personeli  Atama  ve  Nakil  Yönetmeliğinin  Genel  Şartlar  Başlıklı  5’inci maddesinin  1’inci  fıkrasının  (b)  bendinde  yer  alan  “İlk  Defa  Devlet  Memurluğuna  atanacaklar için  Başkanlık  tarafından  ilan  edilen  sınavın  yapılacağı  yılın  son  günü  itibarıyla  35  yaşını bitirmemiş  olmak”  hükmü  uyarınca  sınavın  yapılacağı  yılın  son  günü  olan  31/12/2022  tarihi itibarıyla   35   yaşını   bitirmemiş   olmak.   (31/12/1987   ve   sonrası   doğmuş   olanlar   başvuru yapabilirler.)

2020-KPSS   lisans   ve   2020-KPSS   ortaöğretim/önlisans   sonuçlarına   göre   lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

ÖZEL ŞARTLAR

En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

ilan  edilen  kadro  sayısının  5  (beş)  katı  kadar  aday  çağrılacaktır.  Öte yandan,  sözlü  sınava  çağrılacak  en son  aday  ile  aynı  puana  sahip  adaylar  da  sözlü  sınava çağırılacaktır. Adayların sözlü sınavında başarılı sayılabilmesi için yüz tam puan üzerinden en az yetmiş    puan    alması    gerekir.    Sözlü    sınavın    hangi    gün saat    ve    yerde    yapılacağı http://www.danistay.gov.tr  adresinde  ilan  edilecek  olup,  ayrıca  tebliğ yapılmayacaktır.  Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

İlgili Makaleler