Gündem

Dayak yiyen kadını kurtarmak isterken katil olan üniversite öğrencisinin ifadesi ortaya çıktı!

Konya’da, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Kadir Şeker, sevgilisi tarafından şiddet gören bir kadını kurtarmak istedi. Yaşanan arbede esnasında şiddet uygulayan adamı öldüren Şeker’in polise verdiği ifade ortaya çıktı. Şeker ifadesinde: “ağlama sesine dayanamayıp yanlarına gittim.” dedi.

Konya’da yaşanan cinayet olayı Türkiye gündeminde ses getirdi. Sosyal medyada günün en çok konuşulan konusu olan olayda genç bir üniversitesi şiddet gören bir kadını kurtarmak isterken katil oldu. Kütüphanede ders çalıştıktan sonra evine gitmek isteyen Kadir Şeker parkta sevgilisini döven rastladı. Selçuklu ilçesi Kosova mahallesindeki parkta yaşanan olayda adamın kadını dövmesini engellemek isteyen Şeker yaşanan arbede sırasında saldırganın kalbine bıçak sapladı. Yaşananlardan sonra tutuklanan Şeker’in polise verdiği ifade ortaya çıktı. Şeker ifadesinde: “Yürüyüş yolumun üzerinde bir erkek şahsın kamelyanın tahta direklerini yumruklayarak bağırdığını duydum. Benim karnım açtı bu nedenle eve gitmek istedim, yine de tereddütte kalıp kadının ağlama sesine dayanamayıp yanlarına gittim.” Dedi.

Ellerim dolandı

Çiftin yanına gittikten sonra olanları anlatan Şeker, “Adama ‘Abi ne yapıyorsun!’ dedim. Bana ‘S.. git başımdan … veleti’ dedi. Ben ‘Ayıp değil mi, gücün kadına mı yetiyor’ dedim. Bunun üzerine ‘Senin belan olur seni bulurum, karım değil mi lan sana ne’ dedi. Bana bağırmaya ve küfürler etmeye devam etti. Bu hareketleri ve küfürlerine karşılık dayanamayıp şahsa doğru döndüm, iyice hırçınlaştı ve üstüme doğru koşmaya başladı, ilk önce sağ gözüme vurdu. Yüzüme sürekli vurduğunu hatırlıyorum. Yüzümü saklamak için ellerimi yüzüme doğru koydum. Ellerim dolandı.” İfadelerini kullandı.

O ifade yalan

Bıçakla yanlarına gitmediğini söyleyen Şeker, “Kadının benim elimde bıçakla yanlarına gittiğim konusundaki ifadesi yalandır. Bıçak cebimdeydi. Ben dershaneye yazıldıktan 2 ay sonra parkta tanımadığım şahıslar bir genci falçata ile kovaladılar bu nedenle kendimi koruma amaçlı bazı günlerde bıçağı yanıma alıyordum. Bu bıçağı masamda gördüğüm günlerde alırdım her zaman almazdım. Kadını ve adamı tanımıyordum. Kadının ağlama sesine ve adamın bağırmasına istinaden yardım amaçlı kadına karşı bir fiziksel eylem varsa aralamak için gitmiştim. Ben her ne kadar istemeyerek de olsa adamı yaralayıp ölümüne sebebiyet verdiğimden dolayı pişmanım.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir