Gündem

Dayak yiyen kadını kurtarmaya çalışan öğrenci katil olmuştu!O kadın ifadesini değiştirdi: “Bıçak çekmesi gerekmezdi”

Konya’da dayak yiyen kadını kurtarmak isterken katil olan üniversite öğrencisi hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Şiddet gören kadın ifadesini değiştirerek ortada bıçaklama gerektirecek bir durum yoktu dedi.

Kadir Şeker isimli bir genç parkta dayak yiyen kadını kurtarmak isterken katil olmuştu. Konya’da kütüphanede ders çalıştıktan sonra evine gitmek isterken bir parktan geçen öğrenci bir adamın sevgilisine şiddet uyguladığını görmüştü. Kadının ağlama seslerini duyunca dayanamayan öğrenci çiftin yanına gidip dayak yiyen kadını kurtarmak isterken çıkan arbede esnasında katil olmuştu. Türkiye’nin gündemine oturan olayda yeni gelişme yaşandı. Şiddet gören kadın üniversite öğrencisi Kadir Şeker hakkındaki ifadesini değiştirdi.

ilk ifadesinde Kadir Şeker beni kurtarmaya çalıştı demişti

Şiddet gören Ayşe D. polise verdiği ilk ifade de; geçen yıl mayıs ayında tanıştığı Özgür Duran ile 4 ay önce Antalya’dan Konya’ya gelip yerleştiklerini, daha sonra eşinden boşandığını, olay günü Duran’ın kendisini önce evde, sonra parkta dövdüğünü, yanlarına gelen Kadir Şeker’in kendisini kurtarmaya çalışırken katil olduğunu  söylemişti.

Kadir Şeker katil oldu

Ortada bıçak çekecek bir durum yoktu

Ancak bugün ifadesini değiştirdiği öğrenilen kadın kendisini şiddetten kurtaran  ve katil olan Kadir Şeker hakkında ortada bıçak çekecek bir durum olmadığını söyledi. Ayşe D. olay hakkında “Boğuşma esnasında Özgür yere düştü. Baktığımda Özgür’den kan geliyordu. Ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizim ki. Olaydan sonra polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. Ancak vücudumda herhangi bir darp söz konusu değildi. Dayak yemiş olsam, Özgür bana vurmuş olsa, bende illaki darp izi olurdu. Kadir Özgür’ü kendisini darp ettiğini söylüyor; ama Özgür’de de darp izleri var. Görünen o ki oda Özgür’e vurmuş. Morgda baktığımızda Özgür’ün de yüzünde darp izleri vardı. Ortada bıçak çekecek bir durum kesinlikle yoktu.” İfadelerini kullandı.

Kadir Şeker katil oldu

Elinde bıçakla yanımıza geldi

20 yaşındaki öğrencinin yanlarına ellerinde bıçakla geldiğini söyleyen kadın, “Olay günü Özgür alkollüydü. Evde kavga ettik. Evden çıkıp karşıki parka gittim. Tek başıma orada ağlıyordum. Özgür’e ‘Aramızdaki sorunu konuşup halledelim’ dedim. Özgür yanıma geldi ve yüksek sesle bağrışmaya başladık. Özgür kameriyeyi yumrukluyordu. O sıra yanımıza ismini sonradan öğrendiğimiz Kadir geldi. Muhtemelen bizim kavga ettiğimizi düşündü. Özgür’e ‘Neden bayanı rahatsız ediyorsun?’ dedi. Özgür’de ‘Biz birlikteyiz’ dedi. Özgür’e ‘Nikahlı karın mı?’ diye sordu. Bende Kadir’e ‘Evet ablacım o benim eşim sen git’ dedim. Kadir’in elinde siyah bir bıçak vardı. Elinde bıçakla yanımıza geldi. Karşılıklı bir şeyler söylerken aralarında boğuşma yaşandı” dedi.

19 sabıka kaydı onu kötü yapmaz

Özgür Duran’ı çok sevdiğini ve onun için 3 çocuğunu bıraktığını söyleyen Ayşe D. 19 tane suç kaydının sevgilisini kötü biri yapmayacağını söyledi. Ayşe D. kendisine şiddet uygulayan sevgilisiyle olan birlikteliği için, “Özgür ile çok güzel günlerimiz oldu. Bir insanı geçmişiyle yargılamamak gerekir. 19 tane suç kaydı olması bir insanı kötü yapmaz. Ne yaptıysa uyuşturucu madde yüzünden yaptı. Ama ben elimden geleni yapıp onu bu durumdan kurtardım. Bana bu konuda her zaman minnettardı. Güzel bir birlikteliğimiz vardı” açıklamasını yaptı.

Gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir