İşkur İş İlanları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı en az ilkokul mezunu personel alımı yapacak! Son başvuru ne zaman?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İŞKUR üzerinden KPSS şartsız en az ilkokul personel alım ilanı yayınladı. Engelli adaylar için açılan ilanlara son başvuru tarihi 2 Mart 2020 olarak ilan edildi. Başvurmak isteyen adaylar ilan detaylarına haberimizin devamında ulaşabilirler.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) İŞKUR resmi sitesi üzerinden farklı unvanlarla personel istihdam edeceğini açıkladı. Başvuran adaylar arasından 2 kişinin kadroya alınacağı ilana son başvuru tarihi 2 Mart 2020 olarak bildirildi. Kadroya alınan adayların çalışma adresi olarak Kocaeli- Gölcük verildi. Kadroya seçilen personeller DKK bünyesinde elektrikçi ve reklam tabelacı pozisyonlarında görev yapacaklar.

Elektrikçi

En Az Öğrenim Seviyesi : İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE;

Adaylardan yapılan seçme (kura çekimi) ve değerlendirmeler (sınav) sonucu işe başlatılacak olanlar Elektrikçi (Genel) mesleğinde çalıştırılacaktır.

Meslek Lisesi Mezunu olup Elektrik, Elektrikçilik, Elektrik Tesisatçılığı, Elektrik – Elektronik, Elektrik Tesisatçılığı ve Pano Montörlüğü, Endüstriyel Bakım Onarım Bölümlerinden birinden mezun olmak.

İlkokul, Ortaokul, ve Düz Lise mezunu olup 3308 sayılı MEB onaylı Elektrik Tesisatçılığı ve Pano Montörlüğü, Endüstriyel Bakım Onarım Ustalık Belgesine sahip olmak.

İlkokul, ortaokul ve Lise Mezunu olup, Mesleki Yeterlilik Kurumunun Elektrik Tesisatçısı 15UY0241-3, Elektrik Pano Montajcısı 12UY0075-4 belgelerinden birine sahip olmak..

AYRICA ENGEL GRUPLARINDAN; İşin niteliği ve çalışma ortamı dikkate alınarak,

Zihinsel Davranış Bozukluğu olmayan

Görme Engeli %60 üzeri olmayan

Renk Körlüğü olmayan,

İşitme Kaybı cihazsız 40 Db üzeri olmayan,

Konuşma Ayırt etme skoru 80 Db üzeri olmalı,

Alt ve Üst Ekstremite elektrik ile ilgili işleri yapmaya ve yükseğe çıkmaya uygun motor yeterlilikte olmalı,

Yükseğe çıkmaya engel metabolik rahatsızlık/hastalık olmamalı,

Ortopedik rahatsızlığı olmayan,

Epilepsi rahatsızlığı olmayan,

İnsülin Bağımlılığı olmayan

Ağır Kalp-Damar, Kanser gibi kronik hastalıkları olmayan EF’si (Ejeksiyon franksiyonu) %50 ve üzeri olmayan,

ENGELLİ ADAYLAR BAŞVURU YAPABİLİR.

MSB Gölcük Bakım Onarım ve İstihkam Komutanlığı “Çok Tehlikeli” sınıfa mensup bir işyeridir. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında Reklam Tabelacı meslek branşına müracaat edecek engelli işçi adaylarının işin niteliği ve çalışma ortamı dikkate alınarak asgari sağlık koşullarını taşıyıp taşımadığı Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinde kontrol edilecek ve şartları taşımayanların tespiti halinde müracaatları kabul edilmeyecektir.

Elektirikçi pozisyonuna başvurmak için tıklayınız.

Reklam Tabelacı

En Az Öğrenim Seviyesi : İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde https://esube.iskur.gov.trtr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE;

Adaylardan yapılan seçme (kura çekimi) ve değerlendirmeler (sınav) sonucu işe başlatılacak olanlar REKLAM TABELACISI mesleğinde çalıştırılacaktır.

Meslek Lisesi Mezunu olup Grafik veya Fotoğraf Alanının Bilgisayar Destekli Grafik Tasarımı Bölümünden mezun olmak.

Mesleki Lisesi Mezunu olup, Bilişim Teknolojileri Alanının Web Tasarım ve Programlama, Grafik Animasyon Bölümlerinin birinden mezun olmak

İlkokul, Ortaokul, ve Düz Lise mezunu olup 3308 sayılı MEB onaylı Reklam Tabelacılığı mesleki eğitim belgesi (Ustalık)’ne sahip olmak.

İlkokul, Ortaokul veya Lise mezunu olup, Mesleki Yeterlilik Kurumunun 18UY0382-4 Endüstriyel Reklamcı (Tabelacı) belgesine sahip olmak

AYRICA ENGEL GRUPLARINDAN; İşin niteliği ve çalışma ortamı dikkate alınarak,

Toksik maddelerle çalışmasına engel karaciğer,

Kan Hastalığı ve Böbrek hastalığı olmayan,

Zihinsel Davranış Bozukluğu olmayan,

Göz hastalıkları; Gözlük ile düzeltilmiş görmesi tam olanlar,

Üst ekstremite Rahatsızlığı olmayan,

Epilepsi rahatsızlığı olmayan,

İnsulin bağımlılığı olmayan,

Ağır kalp ve damar enjeksiyon fraksiyonu %50 ve üzeri olanlar ve ileri kalp ve aort yetmezliği olmayanlar,

Kanser gibi kronik hastalıkları olmayan

ENGELLİ ADAYLAR BAŞVURU YAPABİLİR.

MSB Gölcük Bakım Onarım ve İstihkam Komutanlığı “Çok Tehlikeli” sınıfa mensup bir işyeridir. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında Reklam Tabelacı meslek branşına müracaat edecek engelli işçi adaylarının işin niteliği ve çalışma ortamı dikkate alınarak asgari sağlık koşullarını taşıyıp taşımadığı Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinde kontrol edilecek ve şartları taşımayanların tespiti halinde müracaatları kabul edilmeyecektir.

Reklam tabela pozisyonuna başvurmak için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir