Gündem

Deprem mi oldu? Nerede deprem oldu? Kandilli’den deprem açıklaması

Son gelen bilgilere göre Bingöl’de deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi, Bingöl’de meydana gelen deprem ile ilgili verileri resmi internet sayfası üzerinden yayınladı.

2020 yılında Türkiye’de birçok deprem meydana geldi. Bu nedenle vatandaşlar internet sayfaları üzerinde sıklıkla, “Deprem mi oldu?”, “ Nerede deprem oldu?” sorularının cevaplarını araştırıyorlar. Kandilli Rasathanesi verilerine göre bugün saat 11.48’de Bingöl’de deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü ise Çukurca olarak kaydedildi. Bingöl’de meydana gelen depremin büyüklüğü Rasathane tarafından 3.9 olarak açıklandı. Vatandaşların korku yaşamasına neden olan deprem 2.1 km derinliğinde gerçekleşti.

Türkiye’de son depremler

Kandilli Rasathanesi verilerine göre Türkiye’de meydana gelen son 5 deprem Muğla, Akdeniz, Ağrı, Akdeniz ve Bingöl’de meydana geldi. Son meydana gelen depremlerden en büyüğünün 3.9 ile Bingöl’de gerçekleştiği görüldü.

İlgili Makaleler