Personel Alımı

Devlet hastanelerine sözleşmeli işçi memur alımı başladı! İşte personel alan üniversite hastaneleri

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenler, devletin resmi kurumlarından gelen iş ilanlarını yakından takip ediyor. Son personel alımı ilanlarına göre 13 farklı ilde 275 memur alımı yapılacak. Özellikle kamu hastanelerinde sözleşmeli ya da daimi sağlık çalışanı olarak işe girmek isteyenler bu ilanları yakından takip ediyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki Sağlık Bakanlığı’na bağlı devlet hastanesinde sağlık personeli olarak çalışmak isteyenler için personel alımı ilanının detayları belli oldu.

Devlet Hastanelerine Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

Devlet hastanelerinden gelen personel alımı ilanına göre çeşitli mesleklerde daimi veya sözleşmeli olarak personel alınacağı belirtildi. Personel alımı yapılan kadrolar arasında hemşire, tekniker, ebe, eczacı ve teknisyen gibi sağlık personeli bulunuyor. Bunun dışında devlet hastanelerinde işçi statüsünde çalışacaklar için güvenlik görevlisi, temizlik personeli, hastane hizmetlisi, şoför, büro personeli ve destek personeli gibi kadrolarda alım yapılacağı açıklandı.

Personel Alımı Yapan Devlet Hastaneleri

Mersin Üniversitesi tıp fakültesi bünyesinde 44 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Çeşitli kadrolarda yapılacak personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 7 Temmuz 2022 olarak açıklandı. Ayrıca Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi de 7 Temmuz’a kadar 47 sözleşmeli personel alacak. Bayburt Üniversitesi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi de personel alım ilanlarını yayınladı.

Bunun yanı sıra Balıkesir Üniversitesi 18 sözleşmeli personel alımı yaparken, Erciyes Üniversitesi ise 33 sözleşmeli personel alacak. Gebze Teknik Üniversitesi 30 sözleşmeli personel alımında ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 35 personel alımında son başvuru tarihi bugün sona eriyor. Bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan şartlar, personel alımı kılavuzunda yer aldı.

İlgili Makaleler