Ekonomi

Devlet O Kişilere 11 Bin 32 Lira Destek Veriyor ! İşte Detaylar

Evlenmek isteyen ancak maddi sıkıntılardan dolayı evlenemeyen vatandaşlara çeyiz hesabı kapsamında büyük destek veriliyor. Bu çeyiz hesabına 24 yaşında başvuru yaparak 27 yaşında evlenen çifte devlet tarafından 11 bin 32 lira destek verilecek. Bu desteğin şartlarını ve detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devlet desteği kapsamında evlenenlere çeyiz hesabı ile destek sağlanıyor. Buna göre maddi sıkıntılardan dolayı evlenemeyenlere devletten 11 bin 32 lira destek veriliyor. Peki bu destekten kimler nasıl yararlanır? Detayları kamuilanlari.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

DEVLET DESTEĞİ DETAYLARI

Çeyiz hesabına başvuru yapmak için 27 yaşına kadar ilk evliliğini yapmak gerekecek. Kişiler 27 yaşını geçtiğinde evlenirlerse bu ödemeden yararlanamayacaklardır. Evlilik adaylarının bu sistem içerisinde 3 yıl döneme yapmaları gerekirken çeyiz hesabı ödemesi 36 ay boyunca yapılacak.

Daha uzun süre çeyiz hesabında kalarak ödeme yapan kişiler için yüzdelik oran artıyor. Buna göre en az 48 ay için yüzde 22, en az 60 ay kalanlar için ise yüzde 25 oranında ödeme alınacak. Ayrıca kişiler 60 ay sistemde kalırlarsa 11 bin 32 lira devlet desteği alabileceklerdir.

Adayların çeyiz hesabını açtırıp evlendikleri tarihten itibaren 6 ay içerisinde aile cüzdanı ile birlikte hesabın bulunduğu bankaya müracaat etmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra çeyiz hesabı kapsamında ödemeler aylık ya da 3’er aylık yapılabilecek. Ayda en az ödeme 190,32 lira ödeme yapılacak. 3 ayda bir ödeme yapacak olan kişiler ise 570,95 lira ödeme yapacaklardır.

Evlenenlere Devlet Desteği
Evlenenlere Devlet Desteği

Tüm bunların yanı sıra adaylar ödemelerini yılda 3 kez aksattıklarında destek ödemesi alamıyorlar.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir