Personel Alımı

Devlet Su İşleri (DSİ) 18 ilden daimi işçi alımı yapacak!

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü yeni iş ilanı yayınladı. İlana göre DSİ Bursa, Eskişehir, Ankara, Samsun, Erzurum, Elazığ, Diyarbakır, Edirne, Kayseri, Antalya, İstanbul, Şanlıurfa, Van, Isparta, Sivas, Aydın, Kars ve Balıkesir olmak üzere 18 ilden toplam 73 daimi işçi alımı yapacak.

GÜNCEL İLANI ( Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni bir memur alım ilanı yayınladı. İlana göre DSİ, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere KPSS şartı ile memur alımı yapacak. Başvurular İŞKUR üzerinden online şeklinde 11-20 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. İlanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ)

DPB813957 nolu iş ilanı ile yayınlanan DSİ 73 işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak ve başvurular 4 Aralık 2020 tarihinde sona erecektir. Peki, Devlet Şu İşleri Genel Müdürlüğü hangi mesleklerden işçi alımı yapacak? Başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar…

DSİ İŞÇİ ALIM İLANI

Tarım Ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilan detaylarında şu bilgilere yer verildi.

DSİ Genel Müdürlüğü ve Bağlı Birimlerinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda kadro dağılımı ve aranılan şartları gösterilen “Daimi İşçi” alımı yapılacaktır. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) açık iş ilanları bölümünde ilan edilmiş olup 5 (beş) gün süreyle ilanda kalacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü veya İnternet (www.işkur.gov.tr) aracılığıyla yapacaktır. İlanen duyurulur…

KADRO DAĞILIMI

Greyder operatörü, dozer operatörü, ekskavatör operatörü, yükleyici operatörü, ağır vasıta ustası, motor ustası, oto elektrik ustası, sıhhi tesisatçı, çarkhane ustası, kaporta ustası, döşeme ustası, boya ustası ve sondaj ustası alımı yapılacak.

GENEL ŞARTLAR

1- Kurumumuza ataması yapılan personel 3 yıl süreyle nakil talebinde bulunamayacaktır.

2- Kura çekimi noter huzurunda Genel Müdürlük/Bölge Müdürlüklerinde yapılacaktır. Kurada belirlenen adaylar daha sonra DSİ Genel Müdürlüğü internet sitesinde (www.dsi.gov.tr) ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

3- Kurumumuza atanacak personel; Operatör, Usta, Sondaj İşçisi, pozisyonlarında istihdam edilecektir.

4- Sınav; sözlü (uygulamalı) yöntem kullanılarak, meslekî bilgi ve becerilere ilişkin konulardan yapılacaktır.

5- Kurumumuza ataması yapılan personel 4 ay deneme süresine tabi tutulacaktır.

Başvuru şartları ve diğer detayları görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler