Ekonomi

Devletin bin TL bayram ikramiye ödemesi başlıyor! Kimler faydalanabilir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan corona virüsü tedbirlerinde emeklilerin bayram ikramiyeleri için de açıklamada bulunmuştu. Milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek olan bayram ikramiyesi için tarih verildi. Peki, bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? Kimler bayram ikramiyelerinden faydalanabilecek? İşte cevabı…

Her sene bayram öncesi yatan ikramiyelerin bu sene yatırılış tarihi öne çekildi. Türkiye’de artan corona virüsü vakaları nedeniyle bu sene bayram ikramiyeleri Nisan ayının ilk yarısında yatırılacak. Salgın yüzünden evde kalması gereken emeklilerin ikramiyeleri talep ettikleri takdirde evlerine getirilebilecek.

BİN TL İKRAMİYEDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

SGK’dan aylık alan SSK, Bağ-Kur, emekli sandığı emeklileri, ölüm aylığı alanlar, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görenlerin yakınlarına başvuru yapmaksızın emekli ödemeleri yapılacak.

Dul ve yetimler, İş kazası ve meslek hastalığı nedeniyle sürekli iş göremezlik geliri alanlar, yılda 2 ikramiyeden vefat eden emeklilerin hak sahibi yakınları da yapılacak hesaplamalara göre ödemeden faydalanabilecekler.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir