EkonomiGündem

Devletten Kira Yardımı Desteği ! Kimlikle Başvuru Yapabilirsiniz

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Elazığ’da depremden etkilenen vatandaşlara yönelik kira yardımı ödemelerine başladı. Kira yardımı ödemeleri başlmışken yararlanmak isteyen depremzedeler kimlikleri ile başvuru yapabilirler.

24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremin ardından yaralar sarılmaya devam edilirken Bakanlık tarafında kira yardımı ödemeleri yapılmaya başlandı. Aileler bir taraftan geçici barınma merkezlerine yerleştirilirken, diğer taraftan da kira yardımı yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açılan 3 “İletişim ve İrtibat Ofisinde” kira yardımları için başvurular alınıyor.

YAPILAN ÖDEMELERİN DETAYLARI

Konu ile ilgili olarak konu ile ilgili olarak depremzedelerin İletişim ve İrtibat Ofislerinde Nüfus Cüzdanı ile başvuruda bulunduğu kira yardımları için banka hesap bilgileri de vatandaşlara kolaylık sağlanarak açılıyor. Bu hesaplar aracılığı ile kira yardımıödemesi yapılıyor.

Kira Yardımı Desteği

Başvurularını tamamlayan depremzedelerin ödemeleri ilk etapta Abdullah Paşa ve Mustafa Paşa Mahallesi’nde başladı.Mustafa Paşa Mahallesinde 507 malik ve 30 kiracı olmak üzere 537 hak sahibine 1 milyon 946 bin TL, Abdullah Paşa Mahallesinde ise 254 malik ve 6 kiracı olmak üzere 260 hak sahibine 988 bin 391 TL ödeme yapıldığı açıklandı.

Bununla birlikte Bakanlık tarafından 797 hak sahibine 2 milyon 935 bin TL kira yardımı ödemesi yapıldığı ifade edildi. Bununla birlikte Karşıyaka Mahallesinden şuana kadar 73 kişinin başvuruda bulunduğu, ve ödemelerinin bu hafta içinde yapılacağı aktarıldı.

Kira yardımı desteğinden yararlanmak isteyen depremzedeler nüfus cüzdanı ile İletişim ve İrtibat Ofislerine başvuruda bulunabileceklerdir.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir