Ekonomi

Devletten Vatandaşlara Aylık 1461 Lira Destek Veriliyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bir açılkama yapılarak sağlık yardımları kapsamında vatandaşlara aylık 1461 liralık maaş desteği sağlandığı belirtildi. Ayrıca bu destekten yararlanmak için şartlar da belli oldu.

Devlet , kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara nakit destek ödemesi yapıyor. Her ay düzenli olarak bu ödeme yapılıyor. Bu destekten yararlanmak isteyenlerin belirli şartlara haiz olması gerekmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı.

HASTAYA BAKANA ÖDENİYOR

Programlara bakıldığında kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara maaş ödemesi yapıldığı görüldü. Vatandaşlara her ay maaş ödemesi hastaya bakan kişiye ödeniyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 1461 liralık desteğin kapsamı “Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan hastalar için geliştirilmiş düzenli nakdi yardım programıdır.” şeklinde belirtildi.

KİMLER YARARLANABİLİR?

Başvuru yapacak olan kişiler hakkında Bakanlık tarafından yapılan açıklamada “Tüberküloz veya SSPE hastası olan kişi veya hastaya bakmakla yükümlü kişi” ifadeleri kullandı. Yanı bu kişilerle birlikte “Mütevvelli Heyeti tarafından onaylanan ve Halk Sağlığı Yönetim Sisteminden hastalık bilgileri alınan kişiler” başvuru yapabilecektir.

BAŞVURU DETAYLARI

Her ay 1461 TL ‘lik maaş desteğinden faydalanmak için vatandaşlardan herhangi bir evrak talep edilmemektedir. Başvuru yapabilmek için bulunduğunuz ilçenin kaymakamlığında bulunan SYDV ‘ye müracaat edebilirsiniz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler