EkonomiGündem

Devletten Vatandaşlara Ücretsiz Ev Verilmesi Bekleniyor ! İşte Evlerin Ücretsiz Olduğu Bölgeler

Birçok ülkede kırsal bölgelerin tekrardan aktif hale gelebilmesi için vatandaşlara devlet tarafından ücretsiz ev veriliyor. Vatandaşlara devlet tarafından ücretsiz ev verilmesi gündme geldi.

Birçok ülkede ev sahibi olmak isteyen binlerce vatandaşı sevindiren bir beklenti gündeme geldi. Özellikle kırsalda atıl bir şekilde duran evlerin kullanılma açılması ve tekrardan kullanıma açılması amacı ile vatandaşlara ücretsiz ev müjdesi verildi.

Kırsal kesimin tekrar canlanması, tarım ve hayvancılığın bu bölgelerde tekrar yaygınlaşması için bu bölgelerde bulunan evler vatandaşların kullanımına açılıyor.

JAPONYA’DA HAYATA GEÇİRİLDİ

Bu projeyi ilk olarak hayata geçiren ülke Japonya oldu. Bundan önce İtalya ve bazı Avrupa ülkelerinde de bu proje uygulanmıştı. 127 milyon nüfusu olan Japonya’nın Akiya bölgesinde hayat, göç sebebi ile durdu, bölge hayalet kasabaya dönüştü. 2040 yılına kadar hali hazırda birçok kentin de aynı kaderi paylaşacağı açıklandı. Yetkililer bundan dolayı önlem olarak ücretsiz ev uygulamasını hayata geçirdi.

Devlet tarafından Akiya’da yaşamak isteyen kişilere ücretsiz ev tahsis ediyor. 40 yaşından gün almamış olması ve 18 yaşından küçük en az bir çocuğa sahip olması, 50 yaşının altında da bir eşe sahip olması şartları kapsamında ücretsiz ev tahsis ediliyor.

Ücretsiz Ev Uygulaması
Ev Uygulaması

ÜLKEMİZDE DE HAYATA GEÇİRİLMESİ BEKLENİYOR

Başta, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz olmak üzere ülkemizde de göçlerin yaşandığı kırsal bölgeler bulunuyor ve bu sebeple vatandaşların istekli olması durumunda bu bölgelerin yeniden aktif olması için ülkemizde de ücretsiz ev uygulamasının hayata geçmesi beklenmektedir. Vatandaşların isteği ve beklentisi doğrultusunda bu uygulamanın hayata geçmesi talep ediliyor.

Peki size göre bu uygulama yapılmalı mıdır? Söz konusu uygulama hakkında görüş ve taleplerinizi sayfanın alt kısmındaki yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir