Gündem

Dijital bankacılık şifreleriniz ve hesaplarınız, Akbank ile güvence altına alınacak! Akbank Dijital Güvenlik Paketi resmen duyuruldu! Üstelik şimdi satın alana, 75 TL hediye!

Gündelik hayatı direkt olarak etkileyen teknolojik gelişmelerin yaşanması, tüketici alışkanlıklarını da büyük ölçüde değiştirdi. Akıllı telefonların kullanımları ile birlikte hızla değişen tüketici alışkanlıkları, gün içerisinde yerine getirilmesi gereken hemen hemen her sorumluluğun ya da yapılması gereken her işlemin mobil uygulamalar üzerinden sonuca bağlanmasını sağladı. Özellikle pandemi ile birlikte uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasakları ile birlikte alışverişten bankacılık işlemlerine kadar her kalemin dijital platformlar üzerinden çözüme kavuşturulması, bazı kötü niyetli kişileri de harekete geçirdi.

Daha önce de sıklık ile gündeme gelen ancak bu kadar kolay olmayan dolandırıcılık girişimleri, akıllı telefonların kullanım sıklıklarının artması ve hemen hemen her işlemin mobil uygulama üzerinden halledilebilmesi ile birlikte üst seviyelere ulaştı. Telefonlara sızabilen kötü yazılımlar sayesinde banka hesaplarına ve bankacılık şifrelerine kolay bir şekilde erişim sağlayabilen dolandırıcılar, vatandaşların birikimlerini tehdit etmeye başladı.

Herkesin başına gelebilecek olan dijital dolandırıcılık girişimlerine karşı yeni bir hizmet geliştiren Akbank, yeni dönemde dolandırılan veya parası ATM’de gasp edilen müşterilerini koruma altına aldığını ifade etti. Banka, yeni hizmet ürününe ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.

AKBANK DİJİTAL GÜVENLİK PAKETİ NEDİR?

Sektörün önde gelen gelişmiş özel bankaları arasında yer alan Akbank, yeni dönemde kart kampanyaları ve finansman kampanyaları ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin dikkatlerini çekmeye devam ederken bir hizmet ürünü daha geliştirdiğini duyurdu. Bu kez müşterilerinin birikimlerini güvence altına alacağını belirten banka, ayrıntıları paylaştı.

Geliştirmiş olduğu Dijital Güvenlik Paketi ürünü sayesinde sigorta başlangıcından sonra gerçekleşebilecek olan dolandırıcılık olaylarına ve ATM’lerde karşılaşılabilecek olan gasp olaylarına karşı müşterisini koruma altına aldığını belirten banka, söz konusu ürünün satın alınması durumunda ilgili kullanıcısına 75 TL değerinde chip para ve bir yıllık antivirüs programı hediyelerinin de vereceğini bildirdi.

AKBANK DİJİTAL GÜVENLİK PAKETİ NASIL SATIN ALINIR?

Dijital dolandırıcılıklara ve ATM noktalarında karşılaşılabilecek olan gasp olaylarına karşı müşteriyi koruyan Dijital Güvenlik Paketi, bankanın mobil uygulaması üzerinden online olarak satın alınabilmektedir.

İlgili Makaleler