Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin personel alımı yapacak!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 5 bin personel alımı yapılacağını açıkladı. Erbaş tarafından yapılan açıklamalarda, eğer imkanlar dahilinde olsaydı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından verilen talimatla 10 bin personel alımı için de sınava çıkılabileceği bildirildi.

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile görüştü. Yaptıkları görüşmeyi köşesine taşıyan Küçük, Diyanet İşleri Başkanlığı’na 5 bin personel alımı yapılacağını duyurdu. Erbaş yazısında, “Diyanet İşleri Başkanlığı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’tan alım yapılmasını rica etmiş. Sayın Bakanımız da 5 bin alım için kadro vermiş. Bunun 3.500’ü imam, 1.500’ü diğer personel olacak. 2021 senesi olmadan Diyanet İşleri sınava çıkacak ve bu alımları yapacak.” İfadelerini kullandı.

Türkiye Gazete’sinden Cem Küçük’ün o yazısı:

Geçen hafta TGRT Haber’de “Cem Küçük’le Günaydın Türkiye” programında Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş’a bir ricada bulunmuştum.

Sivas’ın Akıncılar ilçesi Yusufşeyh köyü camisini köylüler kendileri yaptırmış ama imamı yoktu. Köylüler bir imam atanmasını istiyordu.

Sayın Erbaş aradı ve bilgiler verdi. Hemen aktarayım…

Bir kere Yusufşeyh köyüne yarın, yani perşembe öğle namazıyla birlikte geçici bir imam atanacak…

Sayın Erbaş’ın dediğine göre Türkiye’de 15 bin imam açığı var. Sivas’ta bu açık 219. Diyanet İşleri Başkanlığı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’tan alım yapılmasını rica etmiş. Sayın Bakanımız da 5 bin alım için kadro vermiş. Bunun 3.500’ü imam, 1.500’ü diğer personel olacak. 2021 senesi olmadan Diyanet İşleri sınava çıkacak ve bu alımları yapacak.

İmkânlar dâhilinde olsa Berat Bey 10 bin kişi için de alım yapma imkânı sağlardı. Pandemi sürecinde 5.000 personel hiç fena değil. Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum…

Sayın Ali Erbaş hepimizin sevdiği ve saygı duyduğu bir Diyanet İşleri Başkanı. FETÖ konusunda kararlı ve devletimizin işleyişinde mihenk taşı görevi görüyor. Kendisine saldırılması, hedefe konması beni asla şaşırtmıyor. Meyve veren ağacın taşlandığını hepimiz biliyoruz. Allah ayağına taş değdirmesin.

İlgili Makaleler