Gündem

Diyanetten Oruç ve Teravih Namazı Hakkında Önemli Bir Açıklama Daha

Diyanet İşleri Ali Erbaş yaptığı açıklamalarında oruç ve travih namazı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ali Erbaş açıklamalarında Ramazandan önce tüm mensupları din görevlisi hocaları ve milleti kan bağışında bulunmaya davet ettiğini belirtti.

iyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ”Ramazan ve Sorumluluk Bilinci” temalı “2020 Yılı Ramazan Ayı” tanıtım toplantısında önemli açıklamalarda bulunarak kan bağışı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kan bağışı için çağrıda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş oruç ve teravih namazı değerlendirmesinde de bulundu.

ALİ ERBAŞ’IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın açıklamaları şöyle oldu:

Bu yılın temasını ‘Ramazan ve Sorumluluk Bilinci olarak belirledik. Oruç ibadetinde asıl amaç kalbin, aklın oruç ile bütünleşmesi. Orucun bütün bilimsel araştırmalarda bağışıklığı güçlendirdiği ortaya konulmuştur. Tüm tedbirleri aldık almaya çalışıyoruz.

Din görevlilerimizin tamamı Vefa Koordinasyon merkezine katılarak din ile ilgili hizmetlerini cami dışında da yerine getiriyorlar. Tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum.

“KAN BAĞIŞI” ÇAĞRISI

Yetkililer kan merkezinde hızla kan stoğunun azaldığını ifade etmektedirler. Ramazan’dan önce milletimizi kan bağışına davet ediyorum.

MUKABELELER CANLI YAYINLANACAK

Camilerden mukabele dinlemekten mahrum kalınan günlerde, 30 gün boyunca, 30 farklı hafız tarafından Diyanet TV’den yayınlanacaktır. Öğlen ve teravih vakitlerinde Ramazan programları yapılacaktır.

İFTAR SOFRALARI YERİNE YARDIM PAKETLERİ

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı olarak 81 ilde, yurt dışında 35 ülkede gönül köprülerini kuracağız. Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçen yıl 98 ülkede gerçekleşen faaliyetlerimizi 35 ülkede gerçekleştireceğiz. İftar sofraları yerine yardım paketleri, yardım kartları ve kıyafet gibi yardımlarda bulunacağız.

TERAVİH NAMAZI

Fitre bedeli bu yıl 27 TL’dir. Teravih namazlarını herkes evlerinde ailesi ile teravih namazını kılabilir. Teravih namazı ferdi olarak kılınabilir.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler