Ekonomi

Doğalgaz Faturalarında İndirim Olacak Mı? Bakan Dönmez Açıkladı

Fatih Sondaj gemisi tarafından Karadeniz'de 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervi bulundu. Bu rezervin bulunmasının ardından milyonlarca kişi tarafından doğalgaz fiyatlarında bir indirim olup olmayacağı araştırma konusu oldu. Bu konu hakkında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bir açıklama yaptı.

Karadeniz’de 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervi bulundu. Bunun ardından vatandaşlar tarafından doğalgaz fiyatlarının düşüp düşmeyeceği araştırılıyor. Bu konu hakkında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Dönmez açıklamalarında malın bol olduğu yerde fiyatların düşmesinin kaçınılmaz olduğunu her halükarda kendi üreteceğimiz gazın ithal edilecek gaza göre daha ekonomik olacağını bugünden söyleyebileceklerini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“TÜM PERSONELİ KUTLUYORUM”

“İstanbul’u fetheden büyük sultanın bugün türbesini ziyaret etmek suretiyle bir kez daha anmış olduk. Ve Fatih gemimiz adını taşıdığı padişaha yakışır, büyük bir keşif gerçekleştirdi. Fatih gemimiz denizlerimizde yer altındaki doğal kaynakları ortaya çıkarmak için adeta bir fetih harekâtı yaptı. Bu sabır, azim inanç gerektiren uzun soluklu bir iş. Hamdolsun daha iki yıl geçmeden 2 gemimizde 9 derin sondajı yaptık ve bu sondajlardan birisini de keşifle sonuçlandırmış olduk. Gemilerimizde, sismik araştırma gemilerinde çalışan tüm personeli canı yürekten kutluyorum.

DAHA EKONOMİK OLACAK

Malın bol olduğu yerde fiyatların düşmesi kaçınılmaz. Her halükarda kendi üreteceğimiz gazın ithal edeceğimiz gaza göre daha ekonomik olacağını bugünden söyleyebiliriz. Vatandaşlarımız o konuda müsterih olsunlar. Doğal gazı vatandaşlarımızın çok daha ekonomik fiyatlarla kullanabileceği altyapıyı oluşturmuş oluyoruz.”

İlgili Makaleler