Ekonomi

Doğalgaz kullananlar dikkat! Ağustos ayı gaz satış fiyatları belli oldu!

BOTAŞ, Ağustos ayı doğalgaz tarifesini belirledi. Şirket konutlarda fiyatları sabit tutarken, sanayi ve santral tarifesinde indirim yaptı. Öte yandan sektör yetkili Ekim ayında vatandaşa indirimli fiyattan doğal gaz satışı olabileceğini açıkladı. İşte BOTAŞ yeni fiyatları…

BOTAŞ özellikle sanayicileri ilgilendiren önemli bir haberi duyurdu. BOTAŞ’tan yapılan açıklama ile Ağustos ayı fiyat tarifesinin belirlendiği bildirildi. Konutlara verilen gaz fiyatlarında değişiklik yapılmadı. Ancak sanayi ve santral tarifesinde indirim yapıldı.

Sözleşmeyi aşanlar daha az ödeyecek

Habertürk’ten Olcay Dilek’in haberine göre; BOTAŞ göre sanayi tarifesinde yüzde 9.6, santral tarifesinde yüzde 12.5 indirim yapıldı. 1 Temmuz’dan itaberen geçerli olacak tarifeye göre; Sanayi ve santrallar, bin 400 TL’den gaz alabilecek. Sanayici ve elektrik üreten santrallar, sözleşmeyi aşan doğalgaz miktarları için ise her bin metreküp gaz için bin 400 TL yerine bin 260 TL ödeyecek.

1 Ekim’de indirim gelebilir

Öte yandan sektör Ekim ayında vatandaşların indirimli gaz alabileceğini vurgudağı açıklamasında, “Fiyat, petroldeki gevşemeye bağlı olarak her bin metreküp için 150 dolarlara kadar düşebilir. Buna bağlı olarak 1 Ekim’de, gazda bir miktar indirim yapılabilir. Vatandaşa da indirimli fiyattan gaz satılabilir” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler