Gündem

Doğu Akdeniz’de Sular Kaynıyor ! Çözüm Mesajı Yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya hesabından Doğu Akdeniz hakkında bir mesaj paylaştı. İbrahim Kalın mesajında Doğu Akdeniz'de sorunların barışçıl yollardan çözümünün mümkün olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Doğu Akdeniz’de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkündür. Hakkaniyet esasına dayalı, kapsayıcı ve rasyonel yaklaşımlar yapıcı katkı sunacaktır” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliğinde hem sahada hem de masada güçlü bir aktör olarak hak ve menfaatlerini her zaman koruyacağını bildirdi.

İBRAHİM KALIN’IN MESAJI

Kalın, “Yunanistan ve AB ülkeleri diplomasiye tanınan şansı heba etmemeli, mütekabil adımlar atmalıdır. Doğu Akdeniz’de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkündür. Hakkaniyet esasına dayalı, kapsayıcı ve rasyonel yaklaşımlar yapıcı katkı sunacaktır. Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü yoktur. Ama hiç kimseye de hakkını ve hukukunu yedirtmeme kararlılığındadır” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın sosyal medya paylaşımı şöyle oldu:

İlgili Makaleler