Ekonomi

Dolar Alacak ve Satacaklar Dikkatli Olsun! Altın Ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Açıkladı: Dolar O Seviyeleri Hızla Görecek!

Amerikan Merkez Bankası FED’in baskıcı politikası ile başlattığı dolar ve altındaki düşüş seyri, geçtiğimiz hafta itibariyle son buldu. Yeniden yükselişe geçen altın ve doların akıbeti merak ile beklenirken; Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten konuya ilişkin önemli açıklamalar geldi.

Yeni işlem haftası öncesinde vatandaşların merakla takip ettiği para ve emtia piyasalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, rakamlar verdi. Hem doların destek seviyesini hem de göreceği o seviyeyi açıklayan İslam Memiş, dolar alacak ve satacakları da uyardı.

İslam Memiş, Dolar’ın Destek Seviyesini Açıkladı

Gerçekleştirdiği açıklamalar ile hem vatandaşların önünü koruyabilmesini hem de küçük yatırımcının kendini güvende tutabilmesini sağlayan popüler isimlerden biri olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasalarda bugün başlayan yeni işlem haftası öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Hem altına hem de gümüşe ilişkin analizler yapan İslam Memiş, doların destek seviyesini de açıkladı. İslam Memiş’in konuyla ilgili açıklamalarında ise; “Hem dolar hem de altın için bıçak sırtı olarak adlandırılan direnç seviyelerinin geldiğini söyleyebiliriz. Dolar için destek seviyesini 16,18 – 65,88 olarak görüyorum. Bakalım hangisinden sonra yükseliş başlayacak. Ayrıca ons altının 1.840 lira ve gümüşün 21,72 liradan yukarı ivmeye döndüğünü de belirtmek gerekiyor. İleriki süreçler için görüşüm olumlu olacak” ifadeleri yer aldı.

İslam Memiş’e Göre, Dolar O Seviyeyi Görecek

Piyasaların son işlem haftasının ardından yükselişini sürdürmeye devam eden dolar, yeni haftaya da yükseliş trendi içerisinde başladı. Yaşanan bu hareketlilik ile ilgili önemli analizlerde bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, doların ilerleyen günlerde görebileceği seviyeyi açıkladı. Açıklamalarında doğrudan rakam veren İslam Memiş, konuyla ilgili; “Dolar kuru, 16.40 seviyelerinde kalırsa 16.60 seviyelerini de görebiliriz. Kapanışlara bakmak önem arz ediyor. Fakat benim görüşüm, doların 16.40 lira bazında kapanış yapmayacağı yönünde. Çünkü kar satışlarıyla birlikte hafta sonu için müdahaleler olabilir. Yatırımcılar olarak her türlü koşula hazır olmalı ve adımlarımızı mutlaka sağlam atmamız gerekiyor” ifadelerini kullanarak, yatırımcıları uyarmayı da ihmal etmedi.

İlgili Makaleler