Ekonomi

Dolar Yeniden Artmaya Başladı! Bakanlık Halkı Uyardı!

Döviz fiyatları özellikle son dönemin halkın en çok gündeminde olan konuları arasında yer alıyor. Yatırım yapan vatandaşın her gün araştırdığı dolar, euro ve sterlin fiyatları merakla takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın manifestosu bir gecede doları 18 TL’den 12 TL’ye düşürmüştü. Bakan Nebati konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Peki dolar artmaya mı başladı? Kur fiyatlarında son durum nedir? İşte 30 Aralık dolar, euro ve sterlin fiyatlarının güncel durumu…

 

Güncel Kur Fiyatları!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün yaptığı açıklamada dolar fiyatlarının bir gecede 18 TL’den 12 TL’ye düşmesinin doğal bir salınım olduğunu ifade etti. Bakan Nebati “Cumhurbaşkanımızın manifestosu doları 18 liradan 11 liralara kadar gelmesine sebep oldu. O gece dolaylı, dolaysız hiçbir şekilde müdahalede bulunulmadı.” ifadelerini de kullandı.  Ayrıca her şeyin yolunda olduğunu ve kontrol altında olduğunu belirterek vatandaşı rahatlatmaya çalıştı. Ayrıca Bakan Nebati sizi dövize altına teşvik etmeye çalışan herkesi dava edin diyerek vatandaşları yanlışa yönelmemeleri konusunda da uyardı. Peki Döviz fiyatları bugün ne durumda?

Dolar fiyatları özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın millete sesleniş konuşmasının ardından bir gecede 18 TL’den 12 TL’ ye düşmesinin ardından milyonlarca vatandaş son dakika fiyatları araştırmaya başladı. Dolar 30 Aralık itibariyle 13,32’den alınıp satılmaya başlandı.

Euro cephesinde de bugün bir yükseliş tespit edildi. Döviz fiyatlarında yaşanan yükseliş vatandaşı heyecanlandırdı. Euro 30 Aralık an itibariyle 14,60 TL den alınıp 14,67 TL ‘den satışa sunulabilecek.

İngiliz Sterlini ise en yüksek rakama sahip olmaya devam ediyor. Vatandaşın ilgisini fiyatıyla da çeken İngiliz sterlini 30 Aralık bugün 17,26 TL alış 17,50 TL satış fiyat etiketi bulunuyor

İlgili Makaleler