Ekonomi

Doların Uzmanı Selçuk Geçer, Bu Kez Gram Altınla İlgili Konuştu! Gram Altın Eski Seviyelerine Geri Döner Mi? Gram Altın Bu Hafta…

Hızlı bir haftaya başlayan piyasalarda yatırımcının sık sık yatırım yaptığı altın ve Dolar’da da hareketlenmeler başladı. Bu hareketlenmeleri değerlendiren Ekonomist Selçuk Geçer, yeni piyasa haftasının analizini yaptı.

Yaptığı değerlendirmeler ile vatandaşların yakından takip ettiği isimlerden biri olan Ekonomist Selçuk Geçer, Dolar ile ilgili tahminlerine bu kez gram altına ilişkin tahminlerini de ekleyerek para ve emtia piyasalarını aynı anda değerlendirdi.

Selçuk Geçer; “Her An Bu Durum Dönebilir”

Artan enflasyon ile piyasaların ilişkilerini değerlendiren Ekonomist Selçuk Geçer, gram altına ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Selçuk Geçer’in konuyla ilgili açıklamalarında; “Her an bu durum dönebilir. Dolar endeksinde yükseliş her şeyi ortaya koyuyor. Önümüzdeki dönem Amerika’da bir resesyon olması yüksek bir ihtimal. Bu da dünyada krizin dibi demek. Tam piyasalarda dibin de dibini gördük dediğimiz anda altın fiyatları tekrar yükselişe geçiyor. Bunlar normal çünkü kritik dönemlerde altın fiyatlarının yükseldiğini görürüz. Ben 1300 – 1400 civarlarında bir altın seviyesi beklemiyorum. 1700 – 1800 aralığı maksimum görülür. Bunun daha aşağısı yok” ifadeleri yer aldı. Ardından Dolar ile Ons altın ilişkisini değerlendiren Geçer; “Altın hala enflasyona karşı bir koruma yöntemi. Altın bu sene rekor kırarsa hiç şaşırmam. Gram altın ise rekor kırar. Çünkü altında daha dolar etkisini görmedik. Dolar etkisi ile ons etkisinin birleştiği nokta gram altın zirve yapacağı yer” diye konuştu.

Selçuk Geçer, “Dolarda 15,75’i Gördük”

Özellikle Dolar tahminlerinde gerçekçi bulunması ile popülerlik kazanan isimlerden biri olan ve yaptığı öngörüler ile yatırımcının önünü aydınlatan Ekonomist Selçuk Geçer, Dolar’daki yükselmeyi de değerlendirdi. Selçuk Geçer’in bu yükseliş ile ilgili değerlendirmelerinde; “Bir hafta önce de söylemiştim dolar çok hızlı şekilde 15,80’e gelecek rahat olun demiştim. Oraya geldik. 15,75’i gördük. Yarın 95 aralığına yerleşir, bir ihtimal orada soluklanır ondan sonra da yukarıya hareket devam. Burada çok kritik bir mevzu var. Doları özellikle tutmuyorlar, bankalara faiz ödetmemek için. Bankalar o kadar sıkıntılı ki bankalara faiz ödettireceğimize vatandaşın sırtına bu işi yükleyelim, Hazine üzerinden bankaların ödeyeceği faizi ödeyelim. Bankalarda istedikleri kredileri toplasınlar, yüzde 14 ile alsınlar yüzde 26 ile versinler. Aradaki farkı da bize ödetsinler” ifadeleri yer aldı.

İlgili Makaleler