Gündem

Donald Trump Çarpıcı Açıklamalar Yaptı! 21 Kişinin Öldüğü Saldırı Sonrasında Konuşan Trump, Bireysel Silahlanma Artırılsın Dedi!

ABD eski Başkanı Donald Trump çok konuşulacak açıklamalar yaptı. ABD’nin Ukrayna’ya yaptığı silah yardımlarına değinen cumhuriyetçi siyasetçi, Amerikalı çocuklar için de bir an önce adımlar atılmasının önemini vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde ABD’ye bağlı Teksas eyaletinde bir saldırı meydana gelmişti. İlkokula düzenlenen saldırıda 7 ile 11 yaşları arasında 19 çocuk ile birlikte 2 öğretmen hayatını kaybetmişti. 18 yaşında bir saldırgan tarafından gerçekleştirilen saldırı sonrasında ABD eski Başkanı Donald Trump çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Bireysel Silahlanma Yanlısı Kongreye Katıldı!

Yaşanan bu saldırı sonrasında, başta ABD olmak üzere tüm dünyada bireysel silahlanma konusu en çok konuşulanlar arasında yerini aldı. Bu gelişmelerin ardından Ulusal Silah Birliği (NRA), Houston eyaletinde bir kongre düzenledi. Bireysel silahlanma yanlısı bu kongrede, Donald Trump da katılımcılar arasında yerini aldı.

Bireysel Silahlanma Artmalı Dedi!

Katıldığı bu kongrede konuşma yapan ABD eski Başkanı, gündemde olan sıkı silah kontrolü önemleri önerisine katılmadığı, aksine yaşanan bu saldırı sonrasında vatandaşların daha çok silahlanması gerektiğini söyledi.

Yaşanan bu üzücü olayın dünyada kötülüklerin olduğunu bir kez daha kanıtladığını söyleyen Donald Trump, kanunlara saygılı ve bilinçli vatandaşların bu sebeplerle cezalandırılmaması gerektiğini söyledi. Kötülük ile mücadele etmek için kanunlara saygılı ve sorumluluk sahibi vatandaşların silahlanmasının çok önemli olduğunu dile getirdi.

ABD’li Çocuklar İçin Önlemler Alınsın Dedi!

Kongrede yaptığı konuşmada, Ukrayna’ya yüklü miktarda yardımlar yapıldığına değinen Donald Trump, yaşanan bu saldırı sonrasında Amerikalı çocuklarında yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi. Ukrayna’ya 40 milyar dolar değerinde silah desteği sağlayan ABD’nin, kendi ülkesinde bu politikayı uygulaması gerektiğini savundu.

İlgili Makaleler