Kamu Haberleri

Döner Sermaye ve Kadroya Geçme Hakkında Önemli Açıklama

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Genel Sekreter Durali Baki, Sağlık Bajan Yardımcısı Halil Eldemir'i ziyaret etti. Gerçekleştirilen bu toplantıda sağlık çalışanlarının talebi gündeme gelirken döner sermaye ve kadroya geçme konusunda da açıklamalar yapıldı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Genel Sekreter Durali Baki’nin Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i ziyaret etti ve bu ziyaret Bakanlık binasında gerçekleşti. Bu ziyarette döner sermaye havuzlarının ayrılması, sabitlerin merkezi bütçeye alınması, sözleşmeli personellerin kadroya alınması gündeme geldi. Bunun yanı sıra çalışanların arasında mali, sosyal ve özlük hakları konusunda adaletin sağlanması da gündeme geldi.

SEMİH DURMUŞ’UN AÇIKLAMALARI

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş bu görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Durmuş paylaşımında bazı konularda verimli olumlu bir istişare gerçekleştirdiklerini belirtti. Semih Durmuş söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Tavandan ödeme sonrasında yeniden başa saracağımız döner sermaye adaletsizliğinde havuzların ayrılması, sabitlerin merkezi bütçeye alınması gibi elzem değişiklikleri,süresiz sözleşmeli 4b’liler, kamu dışı ASÇ’ler, vekil ebe hemşireler ve tüm sözleşmelilerin kadroya alınarak çalışanlar arasında mali, sosyal ve özlük haklar konusunda tam adaletin sağlanması, COVID-19 riski devam ettiği müddetçe kronik hastalığı olan, engelli ve hamile sağlık çalışanlarının idari izinli sayılması, hizmetli kadrosunda çalışan mevcut 9 bin kişinin hâlihazırda yaptığı işin kadrosuna geçirilmesi ve unvan değişikliği sınavı yerine sınavsız unvan değişikliği gibi konularda verimli/olumlu bir istişare gerçekleştirdik”

Semih Durmuş’un paylaşımı şöyle oldu:

İlgili Makaleler