Ekonomi

Dördüncü Faz Destek Ödemeleri ! Ailelere 1250 Lira Ödeme

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi sosyal destek ödemeleri adı altında ailelere 1000 lira destek ödemesi yapılıyor. Bu destek ödemeleri için başvurular devam ederken dördüncü faz destek ödemeleri kapsamında 1250 lira ödeme yapılacağı iddiası gündeme geldi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi sosyal destek ödemeleri kapsamında üçüncü faz ödemeler yapılmaktadır. Bu ödemeler için başvurular hala e-Devlet üzerinden devam ederken dördüncü faz destek ödemeleri kapsamında ailelere 1250 lira destek ödemesi yapılacağı iddia edildi.

Vatandaşlar e-Devlet üzerinden üçüncü faz 1000 lira ödemesi için başvurular devam ediyor. Bunun yanı sıra aynı sayfa üzerinden vatandaşlar başvurularının sonuçlarını kontrol edebileceklerdir.

AİLELERE 1250 LİRA ÖDEME

Uzmanlar tarafından çok önemli bir açıklama yapılarak dördüncü faz destek ödemeleri iddiası gündeme getirildi. Uzmanlar 4. faz pandemi sosyal desteklerine başvuru kriterlerinin sıkılaştırılacağını tahmin ediyor. 1250 TL 4. faz pandemi sosyal desteklerinde kriterlerin azaltılmasıyla, başvuruların kabul olması halinde yapılacak ödeme tutarında da artış beklediğini ifade eden sosyal hizmet uzmanları, 4. faz pandemi sosyal destek ödemelerinin 1250 TL olacağı yönünde tahminlerde bulunuyor.

Bunun yanı sıra 1250 TL 4. faz pandemi sosyal destek başvurusu için en önemli kriterin de “pandemi süresi boyunca hiç gelir elde edemeyen haneler” olduğu belirtildi.

Dördüncü faz destek ödemeleri hakkında henüz net bir gelişme yok. Ancak bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

İlgili Makaleler