Ekonomi

Döviz Cephesinde Kritik Gün! 12 Ocak Dolar, Sterlin Euro Fiyatları!

Döviz cephesinde bugün kritik bir gün FED bugün Amerika Birleşik Devletleri’nin Aralık enflasyon oranlarını açıklayacak. Uzmanlar bu durumun döviz ve altın fiyatlarında ciddi bir değişikliğe sebep olabileceğini düşünürken enflasyon oranının 7 civarında olabileceğini iddia ediyor. Öte yandan yatırımcılar merakla takip ediyor. Peki 12 Ocak güncel döviz fiyatları ne kadar oldu? İşte Dolar, Euro ve Sterlin’in güncel fiyatları…

Güncel Döviz Fiyatları

Döviz kuru, dalgalı hareketleriyle yatırımcısını şaşırtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Bakan Nebati ve Cumhurbaşkanı Döviz ve Altın’a değil Türk Lirasına yatırım yapılmasını istemiş, yastık altında bulunan döviz ve altınların ekonomiye geri kazandırılmasını rica etmişti. Öte yandan, döviz fiyatlarında yaşanan iniş çıkışların doğal olduğunu belirtmişti. Bugün döviz fiyatları için kritik bir gün. FED, bugün ABD’nin enflasyon oranını açıklayacak. saat 16:30 ‘da açıklanacak olan enflasyon oranları için uzmanlar önemli bir değişiklikte rol oynayabileceğini öngörüyor. Döviz fiyatlarının anlık durumu merakla takip ediliyor. Döviz fiyatları 12 Ocak anlık fiyatları şu şekilde açıklandı;

Dolar 12 Ocak anlık rakamları açıklandı. Yatırımcısının merakla takip ettiği dolar almak isteyenler 13,7497 TL satmak isteyenler ise 13,7786 TL fiyata sahip.

Euro 12 Ocak tarihinde düşüş göstererek yatırımcısını şaşırtmaya devam etti. Euro anlık fiyatlara göre alış fiyatı 15,6446 TL satış fiyatı ise 15,6866 TL olarak ifade edildi.

İngiliz Sterlini ise yaşadığı yükselişle yatırımcısını şaşırtmaya devam ediyor. İngiliz Sterlini’ nin açıklanan anlık rakamlarına göre alış fiyatı 18,7658 TL satış fiyatı 18,8201 TL olarak güncellendi.

İlgili Makaleler