Ekonomi

Döviz ve altın fiyatındaki rekor yükselişler sonrası #BeratAlbayrakİstifa gündem oldu!

Bugün altın ve döviz fiyatlarındaki yükselişler vatandaşın en çok konuştuğu konular arasında yerini aldı. Türk lirasının döviz karşısındaki değer kaybı vatandaşın tepki göstermesine neden oldu. Twitter'da Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak için oluşturulan #beratalbayrakistifa etiketi tt oldu.

Bugün itibari ile dolar 7.30, Euro ise 8.60 TL altın ise 841 TL’den işlem gördü. Altın ve döviz fiyatlarında meydana gelen yükselişler, vatandaşlar tarafından bugün en çok tartışılan konulardan biri oldu. TL’nin döviz karşısında değer kaybı nedeniyle ise Bakan Albayrak’a tepkiler gösterildi. Sosyal medya üzerinden tepkilerini belli eden vatandaşlar #beratalbayrakistifa etiketini tt listesine taşıdı.

İşte Bakan Albayrak hakkında yapılan bazı paylaşımlar:

Bu ülkede markete giderken çocuğu bir şey istemesin diye tek başına giden milyonlarca anne var. Altın takmadığı için düğüne gidemeyen sayısız aile var. “Üniversiteyi bitirsem ne olacak?” diye düşünen milyonlarca öğrenci de var. Yapamıyorsunuz işte. Bırakın! #beratalbayrakistifa

 

Aslında bu milletin tek istediği şey ne biliyor musunuz? Bir kez olsun dürüst olup hata bizde demeleri bakın tek bir kez. Bu millet artık akıllarıyla dalga geçilmesini istemiyor. Her dolar, euro yükseldiğinde suç dış mihraklara atıldı. Sizde hiç mi kusur yok?

10.07.2018 göreve geldiği gün. Dolar: 4.67 Euro: 5.48 Sterlin: 6.18 2018 işsizlik oranı: %11 6 Ağustos 2020 Dolar: 7.25 Euro: 8.60 Sterlin: 9.56 2020 işsizlik oranı: %13.2 Olmuyorsa zorlama yaptığın hiçbir plan işe yaramadı daha da batırdın istifa et.

Bakan Albayrak’a destek paylaşımları da yapıldı

Öte yandan #BeratAlbayrakınYanındayız etiketi ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Bakan Albayrak’a destek oldu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak

Şenocak paylaşımında, “Dünya, 1929 ekonomik buhrandan daha ağır bir sarsıntıdan geçerken, her alanda bir yıldız gibi parlayan Türkiye’nin önünü kesmeye çalışanlar ve içerideki siyasi sözcüleri iyi bilsinler ki; Türkiye tarihi yürüyüşüne ve yükselişine devam edecektir. #BeratAlbayrakınYanındayız” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal

Ünal ise paylaşımında, “Ekonomik göstergelere bakmadan sadece döviz kurları üzerinden Türkiye Ekonomisini değerlendirip ellerini ovuşturan ve istifa çağrıları yapanlar, samimi değilsiniz. Türkiye’nin önü açıktır. #BeratAlbayrakınYanındayız” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler