Personel Alımı

DSİ 13 ilde sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu! Son başvuru tarihi ve şartlar açıklandı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yeni iş ilanları yayınladı. Kamu kurumlarında sözleşmeli olarak çalışmak isteyenlere müjdeli haber geldi. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) personel alımı ilanına göre Aydın, Artvin, Erzurum, Isparta, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kars, Mardin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van illerinde personel alımı yapılacak. DSİ bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam edileceği belirtilen personelin avukat olacağı duyuruldu.

DSİ 13 İlde Avukat Alımı Yapacak

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın, Artvin, Erzurum, Isparta, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kars, Mardin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van illerinde sözleşmeli avukat alımı yapacağını duyurdu. DSİ bünyesinde sözleşmeli olarak çalışmak isteyenler başvuru sürecini merak ediyor. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden duyurulan personel alımı ilanına göre başvuruların 18-28 Temmuz 2022 tarihleri arasında kabul edileceği belirtildi. DSİ bünyesinde sözleşmeli avukat alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar e-Devlet üzerinden Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı İşe Alım bağlantısını kullanarak müracaat işlemlerini tamamlayabilecek.

DSİ Avukat Alımı Başvuru Şartları Açıklandı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün sözleşmeli olarak istihdam edeceği avukat alımı için başvurular sadece online platform üzerinden yapılacak. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için DSİ avukat alımı başvuru şartları açıklandı. Buna göre avukat adaylarında, TC vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak ve kamu haklarından mahrum bulunmamak gibi şartlar aranıyor.

Erkek adaylar için askerlikle ilgili bulunmamak ve ilgili kanundaki suçlardan hüküm giymemiş olmak gerekiyor. İlanda ayrıca Hukuk Fakültelerinin veya denk yükseköğretim kurumlarının Hukuk Programı bölümünden mezun olmak ve Avukatlık Ruhsatnamesine sahip olmak özel şartları aranıyor. Bununla birlikte 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS-P3 puan türünden en az 70 puan almış olma şartına dikkat ediliyor.

İlgili Makaleler