İşkur İş İlanları

DSİ İŞKUR aracılığı ile işçi alımı yapacak!

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü bugün Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni iş ilanları yayınladı. İŞKUR’un ‘’Kamu iş ilanları’’ sayfasında yer alan ilanlara göre DSİ, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere işçi alımı yapacak.

Alınacak işçileri için yapılan açıklamada, DSİ’nin Ustabaşı/Postabaşı/Formen/Atölye Sorumlusu kadrosuna toplamda 8 işçi alımı yapacak. İşçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden online şeklinde yapılacak olup başvurular 4 Aralık 2020 tarihinde sona erecektir.

GENEL ŞARTLAR

1-Kurumumuza ataması yapılan personel 3 yıl süreyle nakil talebinde bulunamayacaktır.

2-Kura çekimi noter huzurunda 21.12.2020 tarihinde saat 10:00 da Bölge Müdürlüklerinde yapılacaktır. Kurada belirlenen adaylar daha sonra Bölge Müdürlükleri internet sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

3-Kurumumuza atanacak personel; Usta pozisyonunda istihdam edilecektir.

4-Sınav; sözlü (uygulamalı) yöntem kullanılarak, meslekî bilgi ve becerilere ilişkin konulardan yapılacaktır.

5-Kurumumuza ataması yapılan personel 4 ay deneme süresine tabi tutulacaktır.

İLAN ÖZELLİKLERİ

“C” Sınıfı Sürücü Belgesi  veya bu belgeye eşdeğer belge.

İlanın yayımlandığı tarih itibariyle 3 yıl süreyle çalıştığını; SGK’dan hizmet bildirim cetveli dökümü, çalışma belgesi, bonservis belgelerinden en az birisi ile belgelendirmek.

İş makineleri dalı ustalık belgesine sahip olmak

Ağır ve tehlikeli işlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyehat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Raporlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak

İlan tarihi itibariyle 40 yaşından gün almamış olmak

Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik Raporu alabilecek durumda olmak

İş yeri ilgili Bölge Müdürlüğü Merkezi olacaktır.

Atölye ustası(ağır vasıta) olarak çalıştırılacaktır.

DSİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

DSİ işçi alımı başvuruları İŞKUR aracılığı ile yapılacak olup, başvuru ekranı için öncelikli olarak BURAYA TIKLAYINIZ ve ardından, açılan sayfa üzerinde yer alan ”İşyeri Unvanı” kısmına aynen ”DEVLET SU İŞLERİ” yazıp, Sağ alt tarafta bulunan ”ARA” butonuna basınız.

 

 

İlgili Makaleler