Gündem

DSÖ Asıl Problemi Açıkladı! Önemli Olan Covid-19 Aşısını Herkese Ulaştırmak

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Ghebreyesus, dünyanın birçok noktasında devam eden Covid-19 salgınına karşı aşı çalışmaları hakkında önemli açıklamalar yaptı. Ghebreyesus, “Asıl sorun aşının nasıl bulunacağı değil, onun dünyaya nasıl dağıtılacağı” sözlerini dile getirdi.

DSÖ, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER LİDERLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Covid-19 salgını etkisini sürdürmeye devam ederken, bütün insanlık tedavisinde kullanılacak aşı ve ilacı bekliyor. Bütün dünya, aşı çalışmalarına hız verirken, her geçen gün yeni tarihler paylaşılıyor.

Herkes aşının ne zaman piyasaya sürüleceğini merak etse de Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), aşıya dair daha önemli konuların da olduğunu açıkladı. DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Birleşmiş Milletler ile gerçekleştirdiği toplantıda kritik konuları vurguladı.

BAŞARI UNSURUMUZ BÜTÜN DÜNYAYA DAĞITMAK OLMALI

Genel Direktör Ghebreyesus, “Asıl sorunumuz aşıyı nasıl ve ne kadar çabuk geliştireceğimiz değil. Burada önemli olan aşıyı nasıl eşit bir şekilde dünyaya dağıtacağımız. Bazıları korunurken, diğerlerinin dışarıda bırakıldığı bir dünyayı hiçbirimiz kabul edemeyiz. Başarı unsurumuz bu olmalı” şeklinde konuştu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler