Gündem

DSÖ’ den flaş corona virüsü açıklaması: Her ülke kendi kararını versin!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) daha önce ‘pandemi’ ilan ettiği corona virüsü hakkında flaş bir açıklama daha yaptı. DSÖ Sözcüsü Tarık Jasareviç tarafından yapılan açıklamada, “Her ülke kendi şartları ve salgının gelişimine göre kendi kararını verir.” İfadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’de de tespit edildiği bildirilen, corona virüsü hakkında DSÖ sözcüsü tarafından yeni açıklama yapıldı. DSÖ Sözcüsü Tarık Jasareviç virüs konusunda her ülkenin kendi kararını vermesi gerektiği belirttiği açıklamasında kararın salgının şartlarına ve gelişimine göre verilmesi gerektiğine de değindi.

Herkes mücadeleye katılsın

Vatandaşlara sürekli ellerini sabun ve alkol içeren ürünlerle temizlemesini söyleyen Sözcü Jasareviç, “Bu aşamada en kritik şey, herkesin (virüse karşı) mücadeleye katılması ve kendi üzerlerine düşeni yapmasıdır. Özellikle vatandaşları, sağlık yetkililerinin rehberliğini izlemeye ve diğerlerine yardım elini uzatmaya teşvik ediyoruz.” diye açıklama yaptı.

Herkes kendini eğitmeli

Yüzeylerin su ve dezenfektanla temizliğinin önemli olduğuna değinen sözcü herkesin kendini Kovid-19 konusunda eğitmesi konusunda çağrı yaptı. 60 yaş üstü kişilerin kalabalık ortamlara girmemesi, kendini iyi hissetmeyenlerin evde kalması ve doktorlarını veya sağlık uzmanlarını aramasını söyleyen Jasareviç, ateşi veya öksürüğü olanların seyahat etmekten kaçınması, uçuş sırasında hastalananların derhal mürettebatı bilgilendirmesi gerektiğini belirtti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir