Gündem

DSÖ: Genç nüfustaki ölüm oranı artıyor!

Covid-19 salgınının önüne geçmek için her ülke araştırmalarına ve çalışmalarına devam ediyor. Şimdiye kadar hastalık geçirmiş kişilerin verileri baz alınarak istatistik raporlar ortaya konuluyor. Ancak Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yapılan son açıklamalar corona virüsü salgınında durumun ne kadar ciddi olduğunu gösterir durumda. DSÖ Covid-19’un sadece 60 yaş üstündekileri değil artık daha genç insanları da etkilediğini duyurdu.

Tüm dünyayı saran corona virüsü salgını henüz durdurulamadı. DSÖ tarafından daha önce pandemi ilan edilen virüs olayında yeni gelişmeler yaşandı. DSÖ virüs hakkındaki son açıklamalarında virüsün sadece 60 yaş üstünü etkilemediği yönünde. Örgüte göre, hasta sayısının her geçen gün arttığı salgında ölen hastaların yaşlarında da düşme görülüyor. 30, 40 ve 50’li yaş gruplarında artan ölüm oranlarıyla ilgili bilgiler veren DSÖ, bu konudaki açıklamasında, “30’lu yaşlarındaki Covid-19 hastaları yoğun bakımda tedavi görebiliyor hatta ölüyor” ifadelerini kullandı.

6 ölümden biri 60 yaşın altında

Dünya Sağlık Örgütü’nde Yeni Görülen hastalıklar Bölüm Başkanı Maria Van Kerkhove, hastaların hastaneye gidecek kadar hasta hissetmese de bu durumun zatüree gibi hastalıklara çevirebileceğini belirtti. Kerkhove, her 6 ölümden birinin 60 yaş altında görüldüğünü belirttiği konuşmasında, “Bütün genç hastaların sağlık sorunu yok. İtalya’da 50 yaşın altında olup da yoğun bakımda olanların oranı yüzde 10 ile 15, Güney Kore’de ise her 6 ölümden 1’i 60 yaşın altındaki bir birey oluyor” açıklamasını yaptı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir