Gündem

DSÖ’den flaş açıklama: Virüs havadan bulaşmıyor!

Corona virüsü’nden korunma yöntemleri hakkında tartışmalar devam ederken, Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) flaş bir açıklama geldi. DSÖ resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada virüsün havadan bulaşmadığını bildirdi.

Çin’den dünyaya yayılan ve Türkiye’ye de sıçrayan corona virüsü hakkında her gün yeni bir bilgi öğreniliyor. Virüs yüzünden evlerine kapanan ve virüs kapma endişesi yaşayan vatandaşları rahatlatacak bir gelişme yaşandı. DSÖ tarafından yapılan bir açıklamada virüsün havadan bulaşmadığı bildirildi. Örgüt Covid-19’un hava yoluyla taşınamayacağı bildirdi.

Fiziksel mesafe koyulmalı

DSÖ’nün açıklamalarına göre, virüs hasta kişilerin öksürme, hapşırma veya konuşmaları esnasında bulaşabiliyor. Öksüren kişiden dış dünyaya yayılan damlacıklar havada kalamayacak kadar ağır ve hemen düşüyor. Örgüt virüsten korunmak için en iyi yolun kişilerin diğer insanlarla aralarına bir metre ‘fiziksel mesafe’ koymaları ve birbirleriyle temastan kaçınmaları gerektiğini bildirdi. Ayrıca kişisel temizlik ve ellerin sık sık dezenfekte edilmesinin de çok önemli olduğu vurgulandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir