Gündem

DSÖ’den Flaş Corona Virüsü Açıklaması: 20 Aşı Geliştirildi

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından corona virüsü hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. DSÖ tarafından yapılan açıklamada dünyada 20 aşı geliştirildiği ifade edildi.

Corona virüsü yankıları devam ederken Dünya Sağlık Örgütü tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada virüse karşı dünyada 20 aşı geliştirildiği belirtildi. WHO’nun Rusya Sorumlusu Melita Vujnovic konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

20 AŞI GELİŞTİRİLDİ

Melita Vujnovic, koronavirüse karşı 20 aşının dünya çapında geliştirilmesinin sağlandığını açıkladı. Vujnovic açıklamalarında Novosibirsk’te bulunan Rus vektör biyoteknoloji merkezi tarafından oluşturulan bir aşının testlerinin de başladığını ifade etti.

Bilim insanlarının aşının 2020’nin dördüncü çeyreğine kadar kullanıma hazır olacağını umduğunu açıklayan Vujnoviç, WHO’nun da korona virüsle mücadele çalışmalarının ilerleme hızından memnun olduğunu belirtti

İLAÇ ÇALIŞMALARI

Rus yetkili açıklamalarının devamında çok sayıda klinik tarafından ilaç çalışmasının devam ettiği ve ilk sonuçların önümüzdeki birkaç hafta içinde alınmasının beklendiğini aktardı.

11 Mart’ta Dünya Sağlık Örgütü (WHO) koronavirüs salgın hastalık olarak nitelendirdi. Dünya çapında koronavirüsten 10 binden fazla kişi hayatını kaybetti, 245 bin 900’den fazla kişide vaka görüldü.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir