Gündem

DSÖ’den Korona Virüs Hakkında Çok Önemli Uyarı: Hazırlıklı Olun

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus yaptığı açıklamalarında Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve diğer kent, bölge ile ülkelere yayılan yeni tip korona virüs hakkında uyarılarda bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus yaptığı açıklamalarında yeni tip korona virüs hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ghebreyesus açıklamalarında DSÖ’nün, salgında vaka sayısının artmasından endişe duyduğunu ifade ederek örgütün, uluslararası bir uzman ekibinin salgını anlamak için Çinli meslektaşlarıyla çalıştığını vurguladı.

Korona Virüs Uyarısı Yapıldı
Korona Virüs Uyarısı Yapıldı

HAZIRLIKLI OLUN

Ghebreyesus açıklamalarında “Bu salgının hangi yöne gideceğini tahmin etmek imkansız” ifadelerini kullanarak hükümetlerden, Kovid-19’a karşı hazırlıklı olmalarını istedi.

12 Aralık 2019 tarihinde korona virüs ilk olarak Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde tespit edilmişti. Ayrıca virüs kısa sürede diğer şehir ve ülkelere yayıldı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından acil durum ilan edildi

Bu virüs kapsamında can kaybı 1527’ye yükselmiş, virüsün bulaştığı kişi sayısı da 67 bini geçmişti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir