Gündem

DSÖ’den Kritik Corona Virüsü Açıklaması: Tarih Verildi

Dünya corona virüsü salgını ile mücadele etmeye devam ederken Dünya Sağlık Örgütü tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Açıklamada corona virüsünü kontrol atlına almanın 5 yıl sürebileceği ifade edildi.

Dünya kornavirüs salgınına ilişkin çare ararken, Dünya Sağlık Örgütü’nden kritik açıklama geldi. DSÖ Baş Bilim İnsanı Soumya Swaminathan konu hakkında açıklama yaparak virüsü kontrol atlına almanın 5 yıl sürebileceğini ifade etti.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı hem aşı hem de ilaç bulma çabaları sürüyor.+

Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) konuyla ilgili kritik açıklama geldi. ​

4 – 5 YIL SÜREBİLİR

Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) konuyla ilgili kritik açıklama geldi. ​DSÖ’nün video konferans yoluyla düzenlediği basın toplantısında konuşan DSÖ Baş Bilim İnsanı Soumya Swaminathan koronavirüsü kontrol altına almanın 4-5 yıl sürebileceğini ifade etti.

DSÖ Acil Durumlar Birimi Başkanı Dr. Mike Ryan ise hastalığın ne zaman sona ereceğini kimsenin tahmin edemeyeceğini belirtti. Ayrıca Ryan açıklamalarında “İnsan vücuduna ilk kez giren yeni bir virüs. Bu nedenle virüsü ne zaman kontrol altına alacağımızı tahmin etmek çok zor” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler