Gündem

Düğün salonları ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan o tarihi açıkladı!

Bu sene corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de düğün salonları kapatılmıştı. Evlenme hayali olan ve hazırlar yapan vatandaşlar, düğün salonlarının ne zaman tekrar açılacağını merak ediyorlardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün düğün salonlarının tekrar ne zaman faaliyet göstereceğini açıkladı. İşte o tarih

Türkiye’de corona virüsüne karşı farklı önlemler alındı. Bu önlemlerden biri de risk ortamı olarak değerlendirilen düğün salonlarının kapatılmasıydı. Ancak bu durum evlenme planları yapan vatandaşları çok üzdü. Düğün salonlarının ne zaman açılacağını merak eden vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjde verildi.

15 Haziran’da düğün salonları açılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün gerçekleşen Kabine Toplantısı ardından açıklamalarda bulundu. Toplantıda alınan kararları kamuoyu ile paylaşan Erdoğan, düğün salonlarının 15 Haziran tarihinde açılacağını duyurdu. Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, “Nikah salonları 15 Haziran’dan itibaren, düğün salonları ise 1 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmete başlayabilecektir” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler