Gündem

Dünya Sağlık Örgütü İkinci Dalganın Başlaması İçin Tarih Verdi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge çok önemli açıklamalarda bulundu. Kluge açıklamalarında corona virüsü ikinci dalga tehdidine ilişkin önemli uyarılar yaparak bir tarih verdi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge İnternet üzerinden düzenlenen çevrimiçi brifingde konuşma yaptı ve birçok Avrupa ülkesinde salgının iyi gitmesinin olumlu bir gelişme olduğunu vurguladı ancak bu ülkelerdeki hükümetlerin rehavete kapılmaması gerektiğini belirtti.

“SONBAHARA HAZIRLANMALIYIZ”

Kluge açıklamalarında ikinci dalga hakkında değerlendirmelerde bulunarak “Avrupalı ülkelere şunu söylemek istiyorum; eğer durum iyiye gidiyorsa, bu kutlama yapma zamanı değil hazırlık yapma zamanıdır. Sonbahara hazırlanmalıyız” ifadelerini kullandı.

“ÇOK YIKICI OLABİLİR”

Kluge, Kovid-19’da ikinci dalganın eylül ayında başlayabileceğini ve mevsimsel griple birlikte yayılabileceğini vurguladı. Kluge önceki gün yaptığı açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kovid enfeksiyonunun tekrar yükselişe geçmesi gibi açık bir tehdit var, eğer durdurulmazsa ikinci bir dalga gelebilir ve çok yıkıcı olabilir”

İlgili Makaleler