Magazin

Dünyanın Takip Ettiği Johnny Deep İle Amber Heard Davasında Sonuç Çıktı! O İsim 15 Milyon Tazminat Ödeyecek!

Milyon dolar üzerinden açılmış olan Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard arasındaki “karalama” davasında karar çıktı. Tüm dünya kamuoyunun pür dikkat takip ettiği Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard davasında mahkeme haklı olan tarafı duyurdu.

Eski eşi Amber Heard’in “taciz ve fiziksel şiddet” gördüğü iddiası ile ünlü aktör Johnny Depp’e açtığı ve “karalama davası” olarak yankı bulan davada kazanan Deep oldu. Mahkemenin kararı ardından açıklama yapan Heard ise, sert konuştu.

Jüri, Johnny Depp’i Haklı Buldu

Bir süredir tüm dünya kamuoyunun yakından takip ettiği davalardan biri haline gelmiş olan Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard arasındaki davada sona gelindi. 6 hafta boyunca Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard’ın yanı sıra pek çok ünlü ismi de tanık olarak dinleyen mahkeme ve mahkemede yer alan 7 kişilik jüri, gerçekleşen duruşmalar sonrasında Johnny Depp’i haklı buldu. Amber Heard’in Johnny Depp ile ilgili olan suçlamalarının “kötü niyet” taşıdığının altını çizen mahkeme, aynı zamanda Heard’in Deep’e 15 milyon dolar değerinde manevi tazminat ödemesine hükmetti. Değerlendirmesi kapsamında Johnny Depp’in eski eşi Amber Heard’in tek bir suçlamasını kabul eden mahkeme, avukatı üzerinden kararına ilişkin suçlama kapsamına Deep’in de Heard’e 2 milyon tazminat ödemesine karar verdi. Pek çok ünlü ismin hem izlediği hem tanık olarak kürsü de dinlediği “karalama” davası böylelikle son bulmuş oldu.

Dava Sonrası İlk Kez Konuştular

11 Nisan’da başlayan ve 6 hafta boyunca devam eden, kamuoyunda ise “karalama davası” olarak yankı bulan dava sonrası Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard açıklamalarda bulundu. Birbirlerini tacizle ve ilişkileri sırasında şiddet uygulamakla suçlayan Deep ve Heard’in davası sonrası açıklamaları da yankı uyandırdı. Süper model Kate Moss ve aktör Ellen Barkin gibi ünlü isimlerin kürsüde tanık olarak dinlediği dava için Deep; “6 yıl sonra jüri bana hayatımı geri verdi, çok mutluyum” ifadelerini kullanırken; Johnny Depp’in eski eşi Amber Heard, “Bu bir gerileme. Bu karar sesini yükselten bir kadının alenen utandırılabileceği ve küçük düşürülebileceği bir zamana geri götürüyor. Kadına yönelik şiddetin ciddiye alınması gerektiği fikrini ortadan kaldırıyor” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler