Gündem

E- Devlet ‘i Kullanan Herkesi İlgilendiriyor! Buna Çok Dikkat Edin!

Vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda hizmet veren E-devlet cephesinden çok önemli bir açıklama geldi. Korsanlar her geçen gün bir yeni yöntemle ortaya çıkmaya devam ediyor. Vatandaşı uyaran e-devlet bilgisayar korsanlarına karşı dikkat etmeleri gerektiğini açıkladı. İşte o açıklamanın detayları…

Hack Nedir? Hacker Nedir? Hacker Ne İş Yapar? - Blog | Berqnet

Bu E-Postayı Aldıysanız Dikkat!

Korsanlar durmak bilmiyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi – e-Devlet Kapısı üzerinden gönderilen e postalar konusunda vatandaşı uyaran e-devlet, Dolar/TL arasındaki dalgalanmaya ilişkin atılan korsan mesajlar için Twitter’dan yapılan uyarıda, “Böyle bir e-posta aldıysanız dikkate almayın! e-Devlet Kapısı size asla herhangi bir hizmete başvuru amacıyla e-posta göndermez. Oltalama saldırıları ile verilerinizin çalınmaması için ulaşmak istediğiniz resmî internet sayfasını adres çubuğuna elle girin.” ifadelerine yer verildi.

Korsanların “Ülkemizin tüm kamu kurum ve kuruluşları Ekonomik Kurtuluş Savaşında mücadele etmektedir” gibi ifadelerle hedef aldıkları kişilerden para istediği ortaya çıktı. “2021 4. Çeyrek Sosyal Yardım Projesi” kapsamında vatandaştan 1,832 TL isteyen korsanlardan gelen e postalara itibar etmememiz konusunda vatandaşa uyarı yapıldı.

İlgili Makaleler