Eğitim

e-YDS 2020/8 Başvuru Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından e-YDS 2020/8 başvuruları hakkında bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda başvuru kılavuzunun adayların erişimine açıldığı başvuruların 25 Haziran'a kadar devam edeceği belirtildi.

e-YDS 2020/8 başvuruları hakkında Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda e-YDS 2020/8 başvuru kılavuzu adayların erişimine açıldı. Başvurular 3 Haziran’da başladı ve 25 Haziran’a kadar devam edecektir.

Söz konusu duyuruya göre adaylar başvurularını ÖSYM AİS’e T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak gerçekleştireceklerdir.

e-YDS binalarının aday kapasitesi kapsamında illerimize göre kontenjanlar belirlendi. Bu bağlamda Ankara’da 3350, İstanbul’da 432, İzmir’de 112 olacaktır.

YAYIMLANAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

e-YDS 2020/8 İngilizce alanında, 04 Temmuz 2020 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Sınava başvuru süreci, 03 – 25 Haziran 2020 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını 03 Haziran 2020 tarihinde ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr internet adresinden saat 14.00’ten itibaren yapabileceklerdir.

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3350, İstanbul’da 432, İzmir’de 112 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dahil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.

e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.

Adaylar, Deneme e-Sınav uygulamasına ve 2020 e-YDS Kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan erişebilirler.

2020 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2020 e-YDS) Kılavuzu İçin TIKLAYIN

Deneme e-Sınav Uygulaması İçin TIKLAYIN

Başvuru İçin TIKLAYIN

İlgili Makaleler