EğitimGündem

EBA ve TRT Uzaktan Eğitim Başladı ! Bakan Selçuk ‘tan Önemli Açıklama

Uzaktan eğitimde ilk ders bugün başlarken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk dersi anlattı. Bunun yanı Bakan Selçuk ders anlatımına geçmeden önce önemli açıklamalarda bulundu.

Uzaktan eğitimde ilk ders bugün başladı ve Bakan Selçuk ilk dersi anlattı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk ders anlatımından önce önemli açıklamalarda bulundu.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Uzaktan eğitim hakkında Bakan Selçuk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Yeni ve farklı bir deneyim olduğunu biliyorum. İlk birkaç gün zorlansak da sonrasında süreci sağlıkla yöneteceğimizi biliyorum. Çocuk nasıl öğrenir koşullar imkanlar nasıl olmalı hepsi bilgimizde. Bu süreci yönetirken her tabloya alternatif çözümlerimiz var. Lütfen bizlere güvenin.

57 bin okulla yaptığımız elbette burada mümkün olmayacak. Ancak biliniz ki son tahlil de her şey yapılacak. Diğer yanlardan sizlerden öğretmenlik yapmanızı ve evinizi okula çevirmenizi beklemiyoruz. Gayemiz o çocuklarınız okuldan derslerinden kopmasın.”

Bakan Selçuk Önemli Açıklama
Bakan Selçuk Önemli Açıklama
AÇIKLAMALARIN DEVAMI

Ayrıca Bakan Selçuk açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Değerli ailelerimiz bu süreçte en büyük destekçimiz sizler olacaksınız. Evde küçük kardeşlerimiz varsa lütfen çocuklarımızın derslerini dinlemesine özen gösterin. Çocuklarımız derslerine başlamadan önce mutlaka kahvaltılarını yapmış olsunlar.

Çocuğunuzun uzaktan eğitimdeyken dikkatini dağıtacak şeylerden uzak durun lütfen. Uzaktan eğitimde dersler ebetteki okullardaki kadar uzun olmayacak.

Bizler bu açığı çocuklarımızın en iyi kitap okuyarak atlatmasını sağlayabiliriz. Sizler de okuyarak onlara destek olmaya gayret edin.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir