Gündem

Eczaneler Uyarıldı! Kesinlikle Maske Satışı Yapılmayacak

Türk Eczacıları Birliği, eczanelerin ikinci bir bildiriye kadar maske satışı yapmamaları konusunda bir açıklama yaptı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam gerçekleştirdiği toplantı sırasında yaptığı açıklamada, maskelerin parayla satılmaması gerektiğini vurgulamıştı.

Türk Eczacıları Birliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü açıklamasından sonra “Meslektaşlarımızın yapılacak ikinci açıklamaya kadar eczanelerinden maske satışı yapmaması uygun olacaktır” şeklinde bir açıklama gerçekleştirdi.

MASKELER SATILAMAZ AÇIKLAMASINDA BULUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün akşam yaptığı açıklama şu şekilde:

“Pazar yerleri ve toplu mekânlarda maske takılmasını zorunlu hale getirdik. Pazar yerlerinde tahtalar arasındaki ayrılıklar konusunu hassasiyetle ele aldık. Valiliklerimiz bu süreci çok yakından takip edecekler. Valiliklerimiz e-devletten ücretsiz maske dağıtımına başladı. Kesinlikle parayla maske satışı yasaktır.”

“Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir. Salgın bitene kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stoğumuz ve üretim planlamamız vardır. Devlet olarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske ulaştırmakta kararlıyız. Evlerimizden dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımızın 3 adım veya 2 metre mesafeden daha yakın bulunmamalarını önemsiyoruz. Her şehrimizde bulunan il hıfzıhha kurumları ile pandemi kurulları gerekirse ilave tedbirleri geliştiriyorlar. Köy, mahalle, belde ve hatta ilçe düzeyinde kimi yerleri karantinaya alıyoruz. 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımız için Türkiye’nin her yerinde Vefa Sosyal Destek kurumları oluşturduk.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir