Ekonomi

EFT ve Havale Yapanlar Dikkat ! Dolandırılabilirsiniz

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken vatandaşlara kritik bir uyarı yaptı. Palandöken açıklamalarında EFT ve havale üzerinde dolandırılmalara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Mobil bankacılık ya da telefon bankacılığı üzerinden EFT veya Havale işlemi yapanlar hakkında önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklama Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den geldi. Palandöken yaptığı açıklamalarında EFT ve havale işlemlerinde vatandaşların dolandırıldığını belirtti ve dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

BENDEVİ PALANDÖKEN’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Açıklamalarında “EFT-havale işlemleriyle dolandırıcılık yaygınlaşmış durumda. Çeşitli yerlerde esnafımızın karşılaştığı ve araç satışlarında da sıklıkla yaşanan EFT dolandırıcılığına karşı oldukça dikkatli olunmalı.” ifadelerini kullanan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken sosyal medyadan gerçekleştirdiği açıklamalarında “Satıştan sonra işlemi iptal ederek mağduriyet yaratan bu dolandırıcılara prim verilmemeli.” dedi.

Ayrıca TESK Başkanı Bendevi Palandöken açıklamalarını şöyle sonlandırdı:

“EFT veya havale işlemlerinde paranın hesaba geçtiğini görmeden satış işlemi yapılmamalı.”

İlgili Makaleler