Eğitim

1 Nisan’da Bankalar ve Kamu Kurumları Açık Mı? MEB’den Tatil Açıklaması

Tüm Türkiye 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere kitlendi. Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimi için ise vatandaşlar oylarını okullarda kullanacaklar. 

Bu kapsamda milyonlarca öğrenci seçimlerin ardından okulların tatil olup olmayacağı konusunu araştırıyordu. 

Milli Eğitim Bakanlığı konuya dair bir açıklamada bulunarak bu sorunun yanıtı verdi. İşte 31 Mart sonrası 1 Nisan tarihi için alınan karar ve detayları;

1 NİSAN’DA OKULLAR TATİL

31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde okullar çok uzun süre kullanımda oluyorlar. Öyle ki gün içinde okullarda oy verme işlemi yapılırken gece saatlerinde ise oy sayma işlemleri yapılıyor. Oy sayma işlemlerinin gece saatlerine kadar devam etmesi ise okulların bakımının yapılmasını sarkıtıyor. 

Bu işlemler yüzünden çoğu okullarda eğitimin devam edebilmesi için gerekli hazırlıklar vaktinde yetiriştirilemiyor. Bu kaspamda Milli Eğitim Bakanlığı almış olduğu bir karar ile 1 Nisan 2019 tarihinde okulların tatil olacağını duyurdu.

KAMU KURUMLARI VE BANKALAR AÇIK

Vatandaşların merak ettiği konulardan bir tanesi de kamu kurumları ile bankaların açık olup olmayacağı hususunda. 1 Nisan günü resmi tatil olmadığından o gün bütün kamu kurumları açık olacak. 

Bu çerçevde kamu kurum ve kuruluşlarında görevler devam edecektir. 1 Nisan’da devlet ve diğer tüm özel bankalar da açık olarak hizmet vermeye devam edecek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir